Přejít na obsah

Třetina zaměstnanců je proti dostavbě nemocnice v M.Boleslavi

zpět
10.3.2011
rekonstrukce, stavba
zvětšitrekonstrukce, stavbaZdroj: www.slashgear.com

rekonstrukce, stavba | Zdroj: www.slashgear.com

 

Zhruba třetina zaměstnanců z Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi podepsala výzvu proti dostavbě nového interního pavilonu, který má stát 450 milionů korun.

Vyjádřili nesouhlas se zakázkou a chtějí prověřit smlouvu o dostavbě, řekla ČTK primářka dětského a novorozeneckého oddělení Alena Štolcová. Výzvu organizuje odborová organizace sester a Lékařský odborový klub.

Podpisová akce odborů vycházela z rozhodnutí všech primářů nemocnice, kteří byli znepokojeni články v tisku, jež zpochybňují výběrové řízení na dodavatele. „Žádali jsme, aby smlouvu prošetřila nezávislá organizace, nejlépe Transparency international. Chtěli jsme, než se to prošetří, aby se stavba pozastavila,“ uvedla Štolcová. Primáři se na tom shodli na poradě. Odboráři pak zorganizovali podpisovou výzvu.

„O podpisové akci víme, i že ji podepsalo hodně zaměstnanců. Vedení nemocnice není v pozici, že by na ni mohlo jakkoli reagovat. Výzva směřovala na kraj,“ uvedla mluvčí mladoboleslavské nemocnice Kamila Hamáčková.

Klaudiánova nemocnice má v souvislosti s výstavbou nového pavilonu smluvní závazky, které musí respektovat. „Pokud bychom je nedodržovali, tak tam hrozí poměrně velké sankce,“ uvedla Hamáčková. Zastavení stavby by podle mluvčí nemocnici poškodilo.

Mluvčí krajských nemocnic Patrik Tomšů ČTK řekl, že výzva nemá petiční podobu a jde o podpisovou akci. „Postoj k tomu musí zaujmout ředitel mladoboleslavské nemocnice, zda se tím bude nebo nebude zabývat,“ uvedl. Výzvu podepsalo přes 400 zaměstnanců napříč všemi profesemi, v nemocnici pracuje celkem 1200 lidí.

Výzvu podepsala i náměstkyně pro léčebnou péči Štolcová. „Podepsala jsem ji za kolegium primářů,“ řekla. Ve funkci náměstkyně nyní končí, primářkou oddělení zůstává. Hamáčková vyvrátila spekulace o tom, že by byla z místa zástupce ředitele odvolána. „Když nastupovala na post náměstkyně, bylo to jen na tři měsíce. Tuto dobu o tři měsíce přetáhla. Nyní odchází k 31. březnu po dohodě s ředitelem nemocnice,“ doplnila mluvčí. Vedení bude nyní hledat na post někoho na plný úvazek.

Společnost Neocity Group zahájila koncem února přípravné stavební práce na dostavbě nemocnice v Mladé Boleslavi. Tendr na stavbu podle Hospodářských novin doprovází řada nejasností. Firma prý pro podobnou stavbu nemá potřebné kapacity. To ale společnost odmítá.

Středočeská ODS kvůli stavbě pavilonu nemocnice podala 22. února trestní oznámení na hejtmana Davida Ratha (ČSSD), jenž podle občanských demokratů porušil povinnosti při správě cizího majetku a zneužil pravomoc. ČTK to potvrdil bývalý hejtman Petr Bendl (ODS). Rath obvinění občanských demokratů odmítá.

Stavební práce v nemocnici mají začít letos na jaře a skončí na podzim 2012. Celkové investiční náklady dosáhnou 450 milionů korun. Stavbu bude financovat Neocity Group. Kraj peníze proplatí až po dokončení stavby. Stavět bude společnost Chládek a Tintěra.


Komentovat článek: Třetina zaměstnanců je proti dostavbě nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné