Tři firmy podaly na nemocnici v Boskovicích návrh na konkurz

Nemocnici v Boskovicích na Blanensku hrozí konkurz. Návrh na něj podaly tři firmy. „Jejich postup nás překvapil, byl zcela nečekaný. V současné době dlužíme jediné firmě, navíc část pohledávky této společnosti je z našeho pohledu velmi sporná,“ řekla mluvčí nemocnice Martina Přichystalová…

BOSKOVICE – Vedení boskovické radnice celá situace překvapila.

Boskovická nemocnice je v majetku města. Provozuje ji společnost IN Boskovice. Nemocnici hrozily za uplynulý rok již dva konkurzy. Oba návrhy ale soud odmítl. Nyní se dostala nemocnice do dalších potíží. Její vedení ale tvrdí, že k návrhu

nebyl důvod a všechny „skutečné“ pohledávky srovná.

Návrh na konkurz podaly v polovině září firmy Index, Farmacon a Free Corp. „Index k tomu neměla žádný důvod. Farmaconu jsme dlužili několik set tisíc korun a dluh je již dávno urovnán. Nadále jednáme se leasingovou společností Free Corp,“ doplnila mluvčí.

Přichystalová uvedla, že nemocnice přes Free Corp nakupuje zdravotnickou techniku a za poslední rok jí zdravotnické zařízení uhradilo 11 milionů korun. V době návrhu na konkurz dlužila IN Boskovice leasingové firmě čtyři miliony korun.

„Nyní dlužíme již jen polovinu. Z toho 60 procent těchto pohledávek je z naší strany sporných,“ zdůraznila Přichystalová. Upřesnila, že před návrhem na konkurz nemocnice s firmou neřešila žádné spory a dodržovala splátkové kalendáře.

Spory ohledně finanční situace nemocnice se koncem loňska rozhořely mezi radnicí a společností IN Boskovice. Výsledkem pře bylo vypovězení nájemní smlouvy firmě, která by podle smlouvy měla předat nemocnici městu k 1. lednu 2006. Radnice si chce v budoucnu svoji nemocnici provozovat sama.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!