Troja podala kvůli sídlu záchranné služby žalobu na magistrát

nová budova ZZS hl. m. Prahy

Vedení městské části Praha-Troja podalo žalobu na magistrát kvůli plánované stavbě sídla záchranné služby. Reagovalo tak na stanovisko magistrátu, který zamítl odvolání místní radnice proti územnímu rozhodnutí.

V rozhovoru s ČTK to řekl místostarosta městské části Tomáš Drdácký. Troja stavbu za zhruba 500 milionů korun blokuje několik let. Pražští záchranáři nyní nemají vlastní budovu a sídlí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko ČTK řekl, že Praha projekt znovu upravila a jednání s vedením Troji pokračuje. „Představili jsme novou minimalistickou variantu, která zohledňuje veškeré připomínky druhé strany,“ uvedl radní. „Níže pod tuto strukturu už jít ovšem nemůžeme, neboť by tím projekt pozbyl svou funkčnost a tedy i smysl,“ upozornil. Praha má již nejvyšší čas, aby pro záchranku konečně něco postavila, dodal.

Radnice ale i tak s projektem nesouhlasí, snížení o jedno patro prý nestačí. Trvá na tom, že do rekreační a rezidenční oblasti Troji taková budova nepatří. Drdácký navíc upozorňuje na to, že jde o záplavové území. „Myslím si, že pro tak strategickou budovu za zhruba půl miliardy to není rozumné umístění,“ řekl. Vadí mu i to, že by součástí sídla bylo parkoviště pro padesát záchranářských vozů, čerpací stanice a heliport na střeše budovy.

Výstavba měla začít v roce 2013, později vedení města slibovalo, že práce zahájí na podzim loňského roku. Praha kvůli tomu vykoupila pozemky, poslední loni za skoro deset milionů korun.

Ohodnoťte tento článek!