Přejít na obsah

Trutnovská nemocnice obnoví přístroje za několik desítek milionů korun

zpět
18.5.2016
CT, MR, magnetická rezonance
zvětšitCT, MR, magnetická rezonanceZdroj: Shutterstock

CT, MR, magnetická rezonance | Zdroj: Shutterstock

 

I v letošním roce bude trutnovská nemocnice modernizovat své přístrojové vybavení. Pokud se vše podaří, může do roku 2018 nakoupit přístroje v celkové hodnotě i více než 70 milionů korun.

TISKOVÁ ZPRÁVA NEMOCNICE TRUTNOV

Nové přístroje půjdou napříč všemi odděleními nemocnice a o ten nejdražší – magnetickou rezonanci – žádají pro oddělení radiodiagnostické.

„Díky již schválené dotaci ministerstvem zdravotnictví a na základě výběrového řízení můžeme pro ozařovnu onkologie zakoupit ortovoltážní terapeutický přístroj, dva anesteziologické přístroje pro sály, ultrazvuk pro interní oddělení a videokolonoskop pro gastroskopii, dohromady v celkové hodnotě přibližně 15 milionů korun,“ uvedl technický náměstek Michal Uiberlay.

Trutnovská nemocnice se také intenzivně připravuje na chystanou výzvu dotačního programu z evropských peněz IROP, do kterého podá žádost na nákup dalších zdravotnických přístrojů. Těmi nejdražšími, které zdejší zdravotníci potřebují, jsou skiaskopická stěna – rentgen se sklopnou stěnou - a magnetická rezonance. Ta současná si již zaslouží obměnu.

„Vyšetřujeme pacienty, kteří byli po vyšetření na vysoce specializovaném pracovišti ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové předáni k další péči zpět „do spádu“ a na kontrolní vyšetření chodí k nám. Je potřeba porovnávat snímky na stejně špičkových přístrojích s podobnými zobrazovacími schopnostmi,“ vysvětluje Michal Uiberlay. Dodal, že včetně stavebních úprav bude nová magnetická rezonance stát hodně přes 30 milionů korun.


Komentovat článek: Trutnovská nemocnice obnoví přístroje za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné