Trutnovská nemocnice obnoví přístroje za několik desítek milionů korun

CT, MR, magnetická rezonance

I v letošním roce bude trutnovská nemocnice modernizovat své přístrojové vybavení. Pokud se vše podaří, může do roku 2018 nakoupit přístroje v celkové hodnotě i více než 70 milionů korun.

TISKOVÁ ZPRÁVA NEMOCNICE TRUTNOV

Nové přístroje půjdou napříč všemi odděleními nemocnice a o ten nejdražší – magnetickou rezonanci – žádají pro oddělení radiodiagnostické.

„Díky již schválené dotaci ministerstvem zdravotnictví a na základě výběrového řízení můžeme pro ozařovnu onkologie zakoupit ortovoltážní terapeutický přístroj, dva anesteziologické přístroje pro sály, ultrazvuk pro interní oddělení a videokolonoskop pro gastroskopii, dohromady v celkové hodnotě přibližně 15 milionů korun,“ uvedl technický náměstek Michal Uiberlay.

Trutnovská nemocnice se také intenzivně připravuje na chystanou výzvu dotačního programu z evropských peněz IROP, do kterého podá žádost na nákup dalších zdravotnických přístrojů. Těmi nejdražšími, které zdejší zdravotníci potřebují, jsou skiaskopická stěna – rentgen se sklopnou stěnou – a magnetická rezonance. Ta současná si již zaslouží obměnu.

„Vyšetřujeme pacienty, kteří byli po vyšetření na vysoce specializovaném pracovišti ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové předáni k další péči zpět „do spádu“ a na kontrolní vyšetření chodí k nám. Je potřeba porovnávat snímky na stejně špičkových přístrojích s podobnými zobrazovacími schopnostmi,“ vysvětluje Michal Uiberlay. Dodal, že včetně stavebních úprav bude nová magnetická rezonance stát hodně přes 30 milionů korun.

Trutnovská nemocnice obnoví přístroje za několik desítek milionů korun
Ohodnoťte tento článek!