Přejít na obsah

Trutnovskou nemocnici povede Jaroslav Kratochvíl

zpět
6.4.2017
Oblastní nemocnice Trutnov
zvětšitOblastní nemocnice TrutnovZdroj: Oblastní nemocnice Trutnov

Oblastní nemocnice Trutnov | Zdroj: Oblastní nemocnice Trutnov

 

Trutnovskou nemocnici od 24. dubna povede Jaroslav Kratochvíl, který od roku 2013 do ledna 2017 působil jako generální ředitel Nemocnice s poliklinikou v České Lípě.

O změně vedení informovala Veronika Svobodová, mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, který řídí činnost krajských nemocnic. Kratochvíl uspěl ve výběrovém řízení. Holding ho vypsal poté, co na začátku března odvolal z funkce Romana Koudeleho, který stál v čele trutnovské nemocnice od února 2014.

Kratochvíla jmenovalo představenstvo holdingu na pozici člena představenstva trutnovské nemocnice, které v nejbližší době projedná návrh na jeho jmenování předsedou představenstva. „Reference, které jsme získali z předchozího působiště Jaroslava Kratochvíla, nasvědčují, že je zkušeným manažerem a ekonomem, schopným komunikátorem a nepodceňuje práci s lidmi,“ uvedl předseda představenstva holdingu Miroslav Procházka.

Procházka označil za nejdůležitější úkol nového ředitele „vytvoření ovzduší důvěry, otevřenosti, vzájemné vstřícnosti a respektu mezi vedením nemocnice a zaměstnanci i mezi zaměstnanci navzájem“. Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů, pohovory komise s uchazeči se uskutečnily 29. března.

Ing. Jaroslav Kratochvíl
zvětšitIng. Jaroslav Kratochvíl
Autor: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.

Ing. Jaroslav Kratochvíl | Autor: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.

 
Oblastní nemocnice Trutnov má 670 zaměstnanců a 300 akutních lůžek. V blízké době čeká nemocnici investice za více než čtvrt miliardy korun, kterou bude modernizace a přístavba konsolidovaných laboratoří pro oddělení mikrobiologie, biochemie a hematologie.


Komentovat článek: Trutnovskou nemocnici povede Jaroslav Kratochvíl

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné