Přejít na obsah

Trutnovský soud se bude znovu zabývat kauzou senátora Trpáka

zpět
5.9.2011
soud, spravedlnost, zákony
zvětšitsoud, spravedlnost, zákonyZdroj: www.fbi.gov

soud, spravedlnost, zákony | Zdroj: www.fbi.gov

 

Okresní soud v Trutnově se bude již potřetí zabývat případem senátora a lékaře Pavla Trpáka (ČSSD). Senátor stojí před soudem kvůli tomu, že jako lékař v roce 2007 údajně nedostatečně sledoval těžký porod.

Novorozenec na následky malého zásobení kyslíkem během porodu později zemřel. Trpák vinu odmítá.

Okresní soud Trpákovi naposledy letos v únoru uložil trest šesti měsíců vězení s podmíněným odkladem na jeden rok. Hradecký krajský soud však verdikt v červnu po Trpákově odvolání zrušil a případ vrátil do Trutnova. Okresní soud by měl v novém projednání případu doplnit dokazování a odstranit některé vady, na které již hradecký soud dříve upozorňoval.

Při prvním rozsudku v roce 2009 Trpák od okresního soudu odešel s trestem deseti měsíců vězení s podmíněným odkladem na 1,5 roku. I tento verdikt krajský soud po Trpákově odvolání zrušil. Senátorem za trutnovský volební obvod se Trpák stal na podzim 2008, kdy ve druhém kole porazil trutnovského starostu Ivana Adamce (ODS). Trpák, který je členem ČSSD od roku 1995, působí také v trutnovském zastupitelstvu. Senát ho kvůli vyšetřování zbavil imunity v lednu 2009 na základě jeho vlastní žádosti.


Komentovat článek: Trutnovský soud se bude znovu zabývat kauzou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné