Týden zdravotnického neklidu se přenese do sněmovny

Týden zdravotnického neklidu se dnes symbolicky přenese do Poslanecké sněmovny, kde se bude jednat o zákonu o neziskových nemocnicích. Zástupci malých nemocnic předají před schůzí poslancům dopis, v němž krizové štáby zdravotníků zákonodárce vyzývají, aby normu po vetu prezidenta už nepřijímali…

Praha – Týden zdravotnického neklidu se dnes symbolicky přenese do Poslanecké sněmovny, kde se bude jednat o zákonu o neziskových nemocnicích. Zástupci malých nemocnic předají před schůzí poslancům dopis, v němž krizové štáby zdravotníků zákonodárce vyzývají, aby normu po vetu prezidenta Václava Klause už nepřijímali. Podle krizových štábů zákon nemocnice zestátňuje.

Zákon naopak podporuje Lékařský odborový klub, podle odborářů norma garantuje občanům dostupnou nemocniční péči. Zástupci odborů předají dopis předsedovi sněmovny Lubomíru Zaorálkovi v průběhu úterní schůze. V petiční akci pro zákon získaly odbory 20.000 podpisů. Krizový štáb soukromých lékařů, lékárníků a malých nemocnic má pod svou peticí proti zákonu 230.000 podpisů.

Týden zdravotnického neklidu začal v sobotu sněmem zubařů. V neděli adoptoval krizový štáb v pražské zoo čtyři králíky – bílý králík je symbolem protestů proti ministru zdravotnictví Davidu Rathovi, které se konají až do pátku pod heslem „Nejsme pokusnými králíky doktora Ratha“. Týden neklidu vyvrcholí v pátek pochodem zdravotníků a jejich pacientů Prahou.

ČTK

Týden zdravotnického neklidu se přenese do sněmovny
Ohodnoťte tento článek!