Týden: Zdravotnický holding Agel loni vydělal rekordních 185 mil.

Titulní obrázek

Provozně se ale firmě příliš nedařilo – vykázala ztrátu 89 milionů korun. Píše to časopis Týden ve svém nejnovějším vydání, jež se bude prodávat od pondělí. Spolumajitelem Agelu je ocelářský magnát Tomáš Chrenek ze skupiny kolem Třineckých železáren…

Zdravotnický holding Agel, největší řetězec soukromých nemocnic a zdravotnických zařízení ve střední a východní Evropě, loni vydělal rekordních 185 milionů korun po zdanění.

Provozně se ale firmě příliš nedařilo – vykázala ztrátu 89 milionů korun. Píše to časopis Týden ve svém nejnovějším vydání, jež se bude prodávat od pondělí. Spolumajitelem Agelu je ocelářský magnát Tomáš Chrenek ze skupiny kolem Třineckých železáren.

K vydělaným 185 milionům korun podle Týdne pomohly zejména dceřiné společnosti Agelu – právě jimi vyplacené dividendy ve výši 278 milionů korun vytlačili loňský zisk Agelu po zdanění na 185 milionů.

Týden připomíná, že Agel loni uspěl v několika tendrech. Od Olomouckého kraje a Českých drah získal do pronájmu devět nemocnic a poliklinik.

Holding dnes kontroluje více než 30 společností a subjektů podnikajících v oblasti zdravotní péče. Kromě nemocnic a poliklinik jsou to distributoři léků, laboratoře či zdravotní pojišťovna.

Letos skupina koupila majoritní podíl ve slovenské Zdravotní pojišťovně Apollo, která má zhruba 450.000 klientů.

Začátkem letošního dubna zahájila provoz Chrenkova zdravotní pojišťovna Agel. Do konce roku musí získat aspoň 50.000 klientů, aby Chrenkovi nepropadla licence.

Chrenkovo jméno se ale objevilo i v souvislosti s politikou – konkrétně s objasňováním obchodu s akciemi, díky nimž bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Stanislav Gross vydělal podle médií desítky milionů korun.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!