Tým odborníků rozhodující o mostecké nemocnici je na světě

Návrh strategického týmu, který má ovlivnit další kroky v mostecké nemocnici, již existuje. Personální obsazení bude předloženo ke konzultaci vedoucím představitelům mostecké nemocnice a zástupcům lékařů. Složení týmu však zatím ÚIstecký kraj nechce zveřejnit…

Most – Návrh strategického týmu, který má ovlivnit další kroky v mostecké nemocnici, již existuje. „Jeho složení však není možné nyní zveřejnit,“ uvedla Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje, který sestavení týmu navrhnul.

Personální obsazení bude předloženo ke konzultaci vedoucím představitelům mostecké nemocnice a zástupcům lékařů. Složení týmu by mělo být definitivně schváleno do pátku 4. února.

Ustavení strategického týmu vzniká na popud organizačních změn v nemocnici, které jsou již od prosince žhavým tématem diskusí. Trvalé zadlužení zdravotnického zařízení donutilo vedení nemocnice ke slučování některých stanic

v rámci oddělení.

„Situace bude v brzké budoucnosti vyžadovat daleko razantnější řešení a chceme, aby se na něm podíleli i sami lékaři,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Proto i strategický tým by měl být složen z lékařů a zástupců vedení nemocnice.

„Musíme najít cestu k takovému snížení nákladů, které by se na kvalitě poskytované péče neodrazilo. Zatím ale tato nemocnice poskytuje více péče, než za kolik dostává zaplaceno, a to je nutné změnit,“ vysvětlil člen Rady Ústeckého kraje Vladimír Záhorský, který je odpovědný za oblast zdravotnictví.

Deník Mostecka

Ohodnoťte tento článek!