Přejít na obsah

U Milosrdných bratří v Brně vyměnili všechny anesteziology

zpět
5.9.2011
chirurgie, chirurgové, lékaři, operace
zvětšitchirurgie, chirurgové, lékaři, operaceZdroj: tmcnet.com

chirurgie, chirurgové, lékaři, operace | Zdroj: tmcnet.com

 

V brněnské Nemocnici Milosrdných bratří začíná vznikat zcela nový tým anesteziologů. Po jarní krizi, kdy odtud kvůli nesouhlasu s ředitelem Josefem Drbalem najednou odešlo deset z 12 lékařů této odbornosti, nemocnice dokončuje nábor nových lidí.

Devět kmenových zaměstnanců přijala, poslední dva lékaři mají přijít v září a říjnu, řekl Drbal ČTK. Minimálně podle něj nemocnice musí mít osm anesteziologů. V týmu tak prý má i určitou rezervu.

Ředitel uvedl, že tabulkově má počty míst obsazeny, tým se však bude teprve vytvářet. „Týmy se budují léta, určitý čas je třeba na vytříbení pracovních vztahů i postupů,“ uvedl.

Lidé si prý na sebe musejí zvyknout a musí vyjít najevo, pokud do týmu někdo nezapadá. Nemocnice se dál bude opírat i o služby externistů. Podle Drbala to tak funguje i v dalších zařízeních.

Drbal vede nemocnici od počátku roku. Krize s anesteziology propukla po odborářské akci Děkujeme, odcházíme. Ředitel se s nimi jako příslušníky jediné odbornosti nedokázal dohodnout a deset z 12 lékařů tak téměř ze dne na den ztratil.

Anesteziologové jsou přitom pro nemocniční provoz klíčoví, neobejde se bez nich žádná operace, zajišťují například i napojení na plicní ventilaci a další úkony. Anesteziologové byli ochotni se vrátit, jen když Drbal odejde, městské vedení ho však podrželo.

Dnes Drbal řekl, že sehnat nový anesteziologický tým byl dosud nejtěžší úkol jeho kariéry nemocničního manažera. Různá jednání mu prý zabírala několik hodin denně po celé měsíce. Část expertů nemocnice získala ze Slovenska, jiní se do Brna přestěhovali včetně celé rodiny odjinud z ČR.

Drbal do nemocnice přišel letos v lednu z krajského úřadu, dřív vedl například Masarykův onkologický ústav a hodonínskou nemocnici.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: U Milosrdných bratří v Brně vyměnili všechny…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné