Přejít na obsah

Ubytovna Klíček po 23 letech opustila nemocnici Motol

zpět
2.11.2016
*sestra, lékařka, pediatrie, dítě
zvětšit*sestra, lékařka, pediatrie, dítěZdroj: Shutterstock

*sestra, lékařka, pediatrie, dítě | Zdroj: Shutterstock

 

Nadační fond Klíček, který 23 let provozoval v areálu Fakultní nemocnice Motol ubytovnu pro rodiče hospitalizovaných dětí, se s nemocnicí nedohodl na další spolupráci a musí prostory opustit.

Poslední jednání mezi oběma stranami se uskutečnilo minulý týden, ke shodě se ale nedospělo. Nemocnice chce v těchto místech zřídit ubytování pro sestry, které mají příslužbu.

Nemocnice v minulosti Klíčku k užívání místností udělila písemné povolení, nájemní smlouvu s fondem však v písemné podobě neuzavřela. Klíček pokoje vybavil a provozuje je na vlastní náklady, nemocnici ale za nájem ani energie neplatí.

Nemocnice s Klíčkem letos ukončila spolupráci. Zdůvodňovala to novou legislativou, která přísněji upravuje nakládání s veřejným majetkem. Fond ale tvrdil, že změna zákona dalšímu provozu ubytovny nebrání. Nemocnice už dříve uváděla, že chce mít prostory ve své správě.

Motol také v minulosti poukazoval na to, že poskytuje stejné ubytovací služby. Obsazeno má průměrně asi 30 procent ze 63 lůžek. Podle některých rodičů ale v nemocniční ubytovně na rozdíl od pokojů Klíčku není dostatečné zázemí. Za zachování Klíčku také vznikla v minulých měsících petice, kterou podepsalo přes 13.000 lidí a kterou v září projednal petiční výbor Sněmovny.

V areálu nemocnice by v příštích letech mělo vzniknout obdobné ubytovací zařízení pro rodiče hospitalizovaných dětí, které za 50 milionů korun plánuje vybudovat nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Zástupci Klíčku dávají svůj konec v Motole do souvislosti s tímto plánem.


Autoři

ČTK

Související články

27.10. Nemocnice Motol a ubytovna Klíček se nedohodly na spolupráci Nemocnice Motol a ubytovna Klíček se nedohodly na spolupráci
0 příspěvků

Komentovat článek: Ubytovna Klíček po 23 letech opustila nemocnici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné