Udrží si vedení nemocnice svoje lékaře?

Titulní obrázek

Přistoupí lékaři na dohodu s vedením Pardubické krajské nemocnice? Většina z nich totiž odmítá podepsat dohodu o dozoru na pracovišti. Tato smlouva jim umožňuje pracovat i nad rámec přesčasového limitu, který stanovuje zákoník práce. Lékaři však chtějí za tyto přesčasy více zaplaceno. Zástupci Lékařského odborového klubu oznámili, že při neshodě dohodu o dozoru na pracovišti nepodepíší a možná začnou odcházet…

Pro nemocnici to bude znamenat, že by už v březnu musela začít zavírat pohotovostní ambulance nebo sehnat nové lékaře.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Pardubické nemocnici hrozí krize
Pardubická nemocnice chce jít do velké ztráty, kraj to odmítá
Radnice kritizuje stav v pardubické nemocnici

„Je to začarovaný kruh. Lékaři požadují více peněz. Od zřizovatele nemocnice ale máme na mzdy stejnou částku jako v minulém roce, prostředky by tedy musel navýšit kraj,“ říká ředitel nemocnice Jan Feřtek. Zabránit odchodům lékařů ale chce.

„Máme v plánu od dubna přejít na jiný systém ohodnocení, než je současný paušální. Nyní pro nás potřebný lékař s atestacemi dostává jen o něco víc než lékař bez atestace. Takový lékař pak může odejít za lepším jinam. Tomu chceme zabránit změnou mzdového systému. Lékaři specialisté, kteří jsou pro nás nepostradatelní, by měli dostávat vyšší ohodnocení podle své oborové , nepostradatelnosti',“ dodává ředitel nemocnice Feřtek.

Jiří Sejkora, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!