Přejít na obsah

Uherské Hradiště bude jednat o nákupu pozemků v areálu nemocnice

zpět
15.4.2015
management, vedení, jednání,
zvětšitmanagement, vedení, jednání, Zdroj: wikimedia.com

management, vedení, jednání, | Zdroj: wikimedia.com

 

Uherské Hradiště hodlá jednat o nákupu pozemků v areálu tamní nemocnice. Novinářům to řekl starosta Stanislav Blaha (ODS). Uherskohradišťská nemocnice díky modernizaci svého areálu postupně uvolní takřka polovinu své rozlohy (asi 17 hektarů) pro jiné účely.

Radnice již vybrala firmu, která by měla zpracovat takzvaný regulační plán, jenž stanoví podmínky budoucího využití lokality.

„Regulační plán je velmi významným nástrojem k tomu, aby v areálu bylo to, co město potřebuje. Jsme připraveni jednat se Zlínským krajem (je majitelem nemocnice) o nabytí pozemků, protože tím by samozřejmě role a vliv města v celém procesu byla ještě významnější,“ uvedl Blaha. Dodal, že tento postup má v zastupitelstvu města podporu. „V nejbližších dnech tak zahájím jednání se zástupci nemocnice i představiteli Zlínského kraje,“ dodal Blaha.

Podle něj se areál začne měnit až za několik let. „Jednoznačnou podmínkou pro to, aby areál byl volný je to, že Uherskohradišťská nemocnice dobuduje pavilon interny. Bez toho nelze areál uvolnit. Co se samotné realizace v uvolněném prostoru týče, tam se můžeme bavit i o desítkách let. Prostor je velký a není nutné, aby byl zastavěn během několika let. Je to dlouhodobý proces,“ dodal Blaha.

Podle něj je to pro Uherské Hradiště významná příležitost, v lokalitě totiž vznikne nová část města. Podle starosty by zde měly být prostory pro bydlení, včetně rodinných domů, dále občanská vybavenost, sociální služby, potřebná infrastruktura a zeleň. Zásadní bude napojení areálu na okolí, zejména na ulici Průmyslovou a na obchvat města. „Bez toho by to nešlo, je to naprosto klíčová záležitost,“ uzavřel Blaha.


Komentovat článek: Uherské Hradiště bude jednat o nákupu pozemků v…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné