Přejít na obsah

uLékaře.cz přináší telemedicínu pro všechny

zpět
1.11.2016
*počítač, internet, eHealth
zvětšit*počítač, internet, eHealthZdroj: Shutterstock

*počítač, internet, eHealth | Zdroj: Shutterstock

 

Největší česká zdravotní online poradna uLékaře.cz spouští revoluční projekt v oblasti telemedicíny. Nový koncept do českého zdravotnictví přináší tým lékařů vedený doktorem Tomášem Šebkem, který do tří let plánuje 10 milionů pacientů a napojenou síť efektivně fungujících zdravotnických zařízení.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Strategickým partnerem uLékaře.cz pro další rozvoj se stala investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta.

Internetová zdravotnická poradna uLékaře.cz vznikla v roce 2011, od té doby se z ní stala nejnavštěvovanější stránka o zdraví v České republice. Pacientům na dotazy přes webové rozhraní či mobilní aplikaci odpovídá téměř 200 lékařů, mezi kterými jsou praktičtí lékaři a desítky specialistů. Nově mohou lékaři s uživatelem nejen konzultovat jeho zdravotní stav, ale rovnou jej objednat do spolupracujícího zdravotnického zařízení.

„Základna pacientů, kteří přes uLékaře.cz hledají řešení zdravotního problému, neustále roste. Máme ty nejlepší předpoklady být první volbou pro pacienty v rámci vzdálených lékařských konzultací a v případě složitějších diagnóz i zajistit efektivní řešení v partnerském zdravotnickém zařízení,“ říká zakladatel společnosti, MUDr. Tomáš Šebek a dodává: „Ve spolupráci s investiční skupinou Rockaway a již existujícími zdravotnickými zařízeními máme ambice se komplexně postarat až o 10 milionů pojištěnců.“

Telemedicína reaguje na rozvoj informačních a telekomunikačních technologií s cílem poskytovat zdravotní péči a zajistit výměnu zdravotnických informací na dálku. „Telemedicína dnes dobře funguje například v USA nebo ve skandinávských zemích a začíná pronikat i do prostředí českého zdravotnictví,” doplňuje MUDr. Šebek a odkazuje tak na projekt uLékaře.cz.

Nejenom finančním, ale zejména strategickým partnerem, který aktivně pomáhá v rozvoji telemedicínského projektu, je pro tým uLékaře.cz investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta, konkrétně startupová divize Rockaway Ventures: „Naší strategií je přinášet tradičním odvětvím online alternativu, aby je lidé mohli využívat i v internetovém prostředí, které se stalo nedílnou součástí našich životů. Jsme přesvědčeni, že zdravotnictví je oborem, který si svou online dostupnost zaslouží a lidé na ni už čekají,” říká Viktor Fischer, šéf Rockaway Ventures a dodává: „Telemedicína pro nás byla zajímavá od začátku, ale doteď jsme nenarazili na projekt, kterému bychom opravdu důvěřovali. Až vize a hlavně tým, který stojí za uLékaře.cz, nás přesvědčil.”


Komentovat článek: uLékaře.cz přináší telemedicínu pro všechny

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné