Přejít na obsah

Úmrtím rodičky z Opavska se zřejmě bude zabývat ministerstvo

zpět
24.2.2009

Úmrtím rodičky z Kravař na Opavsku, která zemřela loni v říjnu několik dnů po porodu ve Slezské nemocnici v Opavě, se zřejmě bude zabývat ministerstvo zdravotnictví. Moravskoslezský kraj sice ustanovil územní znaleckou komisi, která případ šetřila, ale ta nedospěla k jednoznačnému závěru...

Dosud tak není jasné, zda na úmrtí ženy mohl mít podíl chybný postup lékařů. Kraj proto po dohodě s ministerstvem zdravotnictví případ postoupil k projednání ústřední znalecké komisi v Praze, sdělil dnes ČTK mluvčí nemocnice Daniel Svoboda.

Dodal, že ustanovení ústřední znalecké komise je tak nyní v kompetenci ministryně zdravotnictví Daniely Filipiové. Nemocnici dnes navštívili i policejní vyšetřovatelé. „Jednalo se o ověření správnosti zdravotnické dokumentace pacientky,“ uvedl Svoboda.

Devětadvacetiletá matka dvou dětí zemřela necelé dva týdny po porodu na otravu krve způsobenou zánětem dělohy. Porod mladé matky byl spontánní a bez komplikací, zhruba desátý den po porodu ale začala mít žena problémy. Nejprve se zvýšenou teplotou navštívila lékařskou službu první pomoci, pak byla vyšetřena také na gynekologicko-porodnickém oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Kromě teploty však bylo vyšetření ženských orgánů bez nálezu a pacientka byla propuštěna do domácí péče. O den později opět navštívila lékaře kvůli problémům s močením. Byla vyšetřena na urologickém oddělení, ani to však nepotvrdilo žádný nález. Ještě týž večer žena začala mít potíže s dýcháním a vyjela k ní záchranka. Když ji záchranáři nakládali do sanitky, její stav se prudce zhoršil. Přesto, že o její život bojovali hodinu, ženu nezachránili.

Kmenoví lékaři Slezské nemocnice Opava spojení s tímto případem nyní pracují pouze pod odborným dohledem. Zřizovatelem Slezské nemocnice v Opavě je kraj.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Úmrtím rodičky z Opavska se zřejmě bude zabývat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Úmrtím rodičky z Opavska se zřejmě bude zabývat…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Anofeles. Ve Slizské nemocnici.....  | 25. 02. 2009 08:08

je gyn.-por.odd. na velmi dobré úrovni. Primář a všichni lékaři jsou velmi dobří. To, co se stalo, se může stát všude. Pakliže se prokáže úmysl, což se pochopitelně neprokáže, resp. práce non lege artis, bude soud. Je mi líto lékařů, kterých se to týká, protože s tím budou muset žít zbytek profesionálního života. O to více je škoda zmařeného života rodičky. Život je kolikrát pes a morové rány osudu si nevybírá. Takže držte se zpátky všichni, kteří házíte kamenem....

Re:Re:Re:ze by reditel?  | 24. 02. 2009 11:21

a taky urologů

to by znamenalo Re:Re:ze by reditel?  | 24. 02. 2009 11:20

ze ve Slizke nemocnici zvysili pocet gynekologu na dvojnasobek

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné