Unie pacientů vyhlásila lékařkou roku odpůrkyni očkování

oko, jehla, očkování, vacína, vakcinace

Lékařkou roku v kategorii praktičtí lékaři, lékaři pro děti a dorost a rodinní lékaři Unie pacientů vyhlásila Ludmilu Elekovou, které loni Český klub skeptiků Sisyfos udělil Anticenu Bludný balvan za „udatné tažení proti očkování“.

Výsledky ČTK poskytla Unie pacientů, která hlasování v letošním roce pořádala již posedmé.

V kategorii lékařů nemocnic zvítězil Jan Kluh z kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Motol. V kategorii lékaři odborných ambulancí vyhrál Luboš Tamele z ordinace pro klinickou imunologii a alergologii. Vítězové byli vyhlášeni na slavnostním setkání v kině Atlas.

V odborné části ankety byla oceněna a Hippokratovu cenu za čin lidskosti získala Pavlína Marková z Nemocnice Milosrdných sester Sv. Karla Boromejského. Jeseniovu cenu za největší přínos pro pokrok v medicíně obdržel Ondřej Gojiš z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí, a to za vědeckou práci zaměřenou na ovlivnění biologického chování konkrétního typu karcinomu. Za celoživotní přínos medicíně v oboru mikrobiologie a imunologie ocenila unie profesora Ctibora Povýšila z Ústavu patologie 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice.

Unie pacientů je občanské sdružení. Má zhruba 17.000 členů a v anketě mohou hlasovat i její nečlenové.

Ohodnoťte tento článek!