ÚOHS: Motol při tendru na opravu pavilonu nechyboval

Předseda antimonopolního úřadu (ÚOHS) Martin Pecina v pondělí svým rozhodnutím potvrdil, že vedení pražské Fakultní nemocnice v Motole nechybovalo při výběrovém řízení na první část opravy dětského pavilonu. S odvoláním proti výsledku soutěže se na úřad obrátila firma Skanska…

Brno – ÚOHS jí už jednou nevyhověl, protože podle něj nebyl porušen zákon o veřejných zakázkách. Firma proti prvnímu rozhodnutí podala rozklad.

Pecina ovšem původní rozhodnutí potvrdil a podaný rozklad ve všech bodech zamítl, řekl dnes mluvčí úřadu Kristián Chalupa. Ve svém rozhodnutí také odmítl tvrzení firmy Skanska, že úřad omezil její procesní práva, když jí nedovolil nahlédnout do nabídek ostatních uchazečů.

Zakázku na první fázi opravy budovy motolské dětské nemocnice za více než 300 milionů korun získalo sdružení firem v čele se společností Metrostav. Nabídka firmy Skanska, která skončila druhá, byla o milion nižší.

Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Stavební práce začaly v předpokládaném termínu a měly by být dokončeny v nejbližších měsících, potvrdil dnes ČTK pracovník tiskového oddělení nemocnice Jaromír Morávek. Peníze, které uvolnila vláda musí nemocnice vyčerpat do konce příštího roku. Zakázka je součástí projektu na odstraňování havarijní situace v dětské části motolské fakultní nemocnice. Vláda na ni dala už předloni z rozpočtu 1,069 miliardy korun. Opravy potom zbrzdily administrativní průtahy. Celková rekonstrukce dětské části motolské nemocnice si vyžádá několik miliard korun.

ÚHOS se již také nebude dál zabývat podnětem společnosti Wastech na přezkoumání postupu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady při zadávání veřejné zakázky pro sběr, svoz a likvidaci specifického zdravotnického odpadu. Společnost Wastech totiž nesložila kauci ve správné výši.

ČTK

ÚOHS: Motol při tendru na opravu pavilonu nechyboval
Ohodnoťte tento článek!