ÚOHS: Nemocnice České Budějovice chybovala v tendru na myčky

peníze

Nemocnice České Budějovice chybovala v tendru na výběr dodavatele myček nádobí. Ve výběrovém řízení podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stanovila nejasně kvalifikační kritéria, která museli uchazeči splnit. Neoprávněně ze soutěže také vyloučila společnost Hospimed. ÚOHS firmu vrátil zpět do hry o zakázku. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Nemocnice výběrové řízení s předpokládanou cenou šest milionů korun vyhlásila v září loňského roku. Dostala celkem tři nabídky, firmu Hospimed vyloučila. Podle nemocnice její nabídka nesplnila kvalifikaci. Nemocnice po uchazečích chtěla referenci o dodávkách alespoň pěti obdobných zařízení v posledních třech letech.

Hospimed jich dodal devět, některé z nich ale nemocnice neuznala a nabídku firmy vyřadila. Podle ÚOHS ale tímto postupem nemocnice chybovala, protože kvalifikační kritérium stanovila nejasně.

„Uchazeči se nedozvěděli, které údaje budou pro zadavatele při posuzování splnění kvalifikace rozhodující a jaké hodnoty ještě považuje za přípustné,“ uvedl v aktuálním rozhodnutí místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký. Podle rozhodnutí ÚOHS se soutěž vrací zpět do fáze posouzení nabídek. Verdikt antimonopolního úřadu je pravomocný, nemocnice se proti němu neodvolala.

ÚOHS: Nemocnice České Budějovice chybovala v tendru na myčky
Ohodnoťte tento článek!