ÚOHS: Nemocnice u sv. Anny v Brně chybovala v tendru na monitory

ÚOHS

Brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny chybovala v tendru na monitory pro vybavení kardiovaskulárního centra. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nemocnici nařídil vrátit do hry o zakázku společnost Dräger Medical, která podala nejlevnější nabídku, zjistila ČTK z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, nemocnice se proti němu neodvolala.

Tendr na monitory vypsala nemocnice loni v dubnu. Dostala čtyři nabídky, z nichž jednu na začátku vyřadila. V dalším kroku posuzovala nabízené přístroje přímo v nemocnici. Podle nemocnice Dräger nabídl přístroje, které nebylo možné samostatně ovládat a provozovat. Proto uchazeče vyřadila.

Firma se ale odvolala k ÚOHS, který jí dal za pravdu. Úřadu především vadilo to, že nemocnice nedoložila o případných vadách či nedostatcích přístrojů žádný dokument, záznam nebo protokol. Podle úřadu každý úkon zadavatele musí být transparentní, aby byl zpětně objektivně přezkoumatelný, což se v daném případě nestalo. Proto ÚOHS vyloučení firmy Dräger Medical z tendru zrušil. Nemocnice musí nabídky firem posoudit znovu.

Ohodnoťte tento článek!