ÚOHS posoudí růst podílu Unicapital Healthcare v Alzheimercentru

Alzheimer centrum Průhonice

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat navýšení podílu společnosti Unicapital Healthcare v síti zdravotnických zařízení Alzheimercentrum. Zahájil správní řízení. O transakci úřad rozhodne zřejmě ještě v září.

ÚOHS už letos schválil vstup společnosti Unicapital Healthcare do sítě Alzheimercenter. „V předchozím případě se jednalo o zisk společné kontroly v Alzheimercentru, v současné době pak úřad posuzuje převzetí výlučné kontroly nad Alzheimerzentrum s.r.o. ze strany soutěžitele UNICAPITAL,“ řekl mluvčí úřadu Martin Švanda.

Podle dostupných informací má Unicapital Healthcare olomouckého finančníka Pavla Hubáčka v síti Alzheimercenter od května 70procentní podíl. Zbytek drží původní majitelé Aleš Kulich a Jaroslava Jůzlová.

Unicapital Healthcare patří do investiční skupiny Unicapital, která se dosud zaměřovala především na reality, development, energetiku a zemědělství. Patří do ní třeba banka Creditas, skupina se stala také vlastníkem karlovarského Grandhotelu Pupp. Vstup do Alzheimercentra je první investicí Unicapitalu do zdravotnictví.

„Síť center pro péči o klienty s Alzheimerovou chorobou je nejen zajímavou, ale především potřebnou investicí. Naší prioritou je pokračovat v poskytování kvalitní péče a dále síť zařízení rozvíjet,“ uvedl letos v květnu předseda představenstva Unicapital Healthcare Roman Schindler. Onemocněním podle něj trpí každý dvacátý člověk starší 65 let a počet nemocných se každoročně rapidně zvyšuje.

Alzheimerova choroba je postupující, degenerativní onemocnění, které ničí mozek. Nemocný ztrácí paměť i běžné návyky, schopnost orientace v čase a prostoru, přestává být schopen komunikace i samostatného pohybu, nepoznává své blízké. Alzheimerovu nemoc má v Česku více než 140.000 lidí a se stárnutím nemocných přibývá. V roce 2050 jich v Česku může být podle odhadů až 225.000. Ve zdravotnických a sociálních zařízeních se léčí minimum pacientů, tři čtvrtiny jsou v péči rodin.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!