Přejít na obsah

ÚOHS udělil průmyslové zdravotní pojišťovně pokutu 100.000 Kč

zpět
1.2.2017
lupa, audit, hospodaření
zvětšitlupa, audit, hospodařeníZdroj: Shutterstock

lupa, audit, hospodaření | Zdroj: Shutterstock

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna musí zaplatit pokutu 100.000 korun. Dostala ji od antimonopolního úřadu za netransparentní postup v zakázce na výběr firmy, která pro ni měla zpracovávat doklady.

Zakázka je z loňského roku. Firma Ovision, která v tendru neuspěla, podobně jako vítězná ostravská podnikatelka Jindřiška Krausová, kalkulovaly svou nabídkovou cenu s ohledem na předpokládaný objem zakázky. Pojišťovna ale prvně jmenovanou firmu z tendru vyloučila a druhou vybrala jako vítěze. Podle ÚOHS byl tento postup netransparentní a v rozporu se zásadou rovného zacházení.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) patří k největším pojišťovnám v zemi. Letos na zdravotní péči vynaloží 27,8 miliardy korun, což je zhruba o 1,3 miliardy korun více, než jaké výdaje v této oblasti vydala podle posledních informací loni.

Správní rada pojišťovny schválila zdravotně pojistný plán na rok 2017 tento týden. Zdravotně pojistný plán je v podstatě rozpočet, kterým se řídí hospodaření pojišťovny. Rozpočet pojišťovny, která má asi 1,24 milionu klientů a je třetí největší zdravotní pojišťovnou na trhu, byl sestaven jako vyrovnaný.


Komentovat článek: ÚOHS udělil průmyslové zdravotní pojišťovně…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné