Přejít na obsah

ÚOHS zajímá privatizace nemocnic

zpět
20.7.2010
dokumenty, lupa, audit, kontrola
zvětšitdokumenty, lupa, audit, kontrolaZdroj: www.hotelinternetmarketing.com

dokumenty, lupa, audit, kontrola | Zdroj: www.hotelinternetmarketing.com

 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat privatizací středočeských nemocnic. Potvrdil to jeho první místopředseda Hynek Brom.

Privatizaci středočeských nemocnic posuzovala nejprve protikorupční policie. Případ však nedávno definitivně odložila, neboť nezjistila, že by byl při prodeji spáchán trestný čin.

Policie ale dala podnět ÚOHS. Úřad se bude zabývat především tím, zda byla poskytnuta veřejná podpora, či nikoliv.

„V této oblasti nemáme rozhodovací pravomoc, tu má Evropská komise. Antimonopolní úřad spíše v jednotlivých případech obhajuje postoj poskytovatelů veřejné podpory a České republiky,“ uvedl Brom.

Odložením vyšetřování dali policisté za pravdu bývalému hejtmanovi Petru Bendlovi (ODS) ve sporu s jeho nástupcem Davidem Rathem (ČSSD), podle něhož kraj prodal nemocnice pod cenou, a zvýhodnil tím vybrané podnikatelské subjekty.

Hejtmanství dostalo za prodej deseti nemocnic 466 miliónů korun.


Komentovat článek: ÚOHS zajímá privatizace nemocnic

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ÚOHS zajímá privatizace nemocnic

Komentáře

další 3 komentáře
psychoanalytik Hejtman není duševně  | 20. 07. 2010 21:52

To si tam měl podle Vás nechat ty "experty" co tam natahal Bendl? To asi nebudete duševně příčetný Vy. Btw "pomstychtivý a zákeřný " Bendl po svém nástupu udělal to samé. Na Vašem místě bych také nepoužíval termíny, kterým nerozumíte. Jestli jste ekonom, držte se svého kopyta a nefušujte do medicíny.

ekonom Hejtman není duševně  | 20. 07. 2010 20:34

příčetný. Vždy mu byla žaloba odmítnuta, ale on si pořád myslí, že ji bude posunovat dál a dál. Doufejme, že se ho EU jako první dotáže, zda se mu zdá normální, že jako privátní osoba má svoji polikliniku, a pokud řekne že ano, pak ho nechá z jeho osobních prostředků zaplatit celou žalobu. Mimo jiné, v komisi, která posuzovala prodeje jednotlivých malých zařízení byl i pan Šlanger, tedy odborář, který by určitě nepřipustil nesprávný prodej. Pan hejtman se jenom snažří ukojit svoje "ego", i když ví, že nemá v žádném případě pravdu. Ale ještě upozorňuji na jednu věc. Tento pán (Rath) je tvorem, který je šíleným způsobem pomstychtivým a zákeřným. To dokazuje i to, jak likvidoval vedení MZDr ČR, když nastoupil do funkce, a dále i to, jak během pár dní vyhodil z funkce 19 ze 20 vedoucích odbvorů na krajském úřadě, když se stal hejtmanem. To není činnost normálního člověka, ale psychoidního paranoika. No a jeho další působení na krajském úřadě, o tom již asi nhemá cenu disputovat. Naprosté popírání zákonů v oblasti regulačních polatků, a dále zavedení tzv. "žákovského jízdného zdarma", to je pouze proje paranoického myšlení tohoto pána, který tím navíc, ještě v rozporu s rozpočtovými pravidly, naprosto plýtvá veřejnými prostředky a měl by za to být okamžitě ob žalován a trestně stíhán. Ale on je navíc poslancem, takže nemá, bohužel, zatím cenu na něj podávat trestní oznámení, neboť on se bude pořád jenom opírat o svoji politickou funkci.

Radek Hora Na ÚHOS má přeci Šnajdr komplice...  | 20. 07. 2010 10:25

... který už mu pomohl v kauze 430 milionů pro P.Němce z VZP (když to prasklo, "vyžádal" si dokumentaci, aby to Šnajdr mohl "stáhnout" ze správní rady) nebo v kauze dvoumiliardových náramků na min.spravedlnosti, kde Šnajdr dosadil do komise dalšího parťáka z Místku, A.Liberdu). Tím komplicem na ÚHOS je sám předseda, Petr Rafaj, rovněž z Místku, a rovněž bývalý zastupitel města jako M.Šnadjr. A Pecina. Takže nejspíš tam nějaký průser je a je potřeba to schovat do trezoru.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné