Přejít na obsah

Úpravu tarifních platů považuji za urážlivou

zpět
7.9.2010
jednání
zvětšitjednáníZdroj: www.almansorcourt.com

jednání | Zdroj: www.almansorcourt.com

 

Z jednání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem neodcházeli nadšeni ani zástupci Odborového svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR). Resort jim nehodlá v otázce úprav tarifů ustupovat. „Budeme jednat a doufat,“ komentuje situaci pro Zdraví.Euro.cz místopředsedkyně svazu Ivana Břeňková.

Odborový svaz včera jednal s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem. Jste spokojeni s výsledky jednání?

Jednání proběhlo na zasedání sekce nemocnic OSZSP ČR. Jsme spokojeni s tím, že jsme zahájili s panem ministrem Hegerem dialog, ale rozhodně nejsme spokojeni s výsledky tohoto konkrétního jednání. Pan ministr podporuje změny v odměňování a jednotná tarifní tabulka je pro nás rozhodně zcela nepřípustná.

Jak jste tedy na slova ministra reagovali?

Vyjádřili jsme zásadní nesouhlas s navrženou úpravou tarifních platů, kterou považuji za urážlivou a ponižující pro všechny zaměstnance ve zdravotnictví a sociálních službách. Touto úpravou by došlo ke zrušení platových stupňů, takže platový tarif by se nezvyšoval podle délky praxe, ale všichni by se platově ocitli na pozicích profesních začátečníků. To zvláště ve zdravotnictví, kde je nezbytné celoživotní vzdělávání, znamená neúctu k letům odvedené práce, k získaným zkušenostem a vysoké profesní odbornosti.

Jaké kroky tedy nyní chystáte? Přijde na řadu stávková pohotovost?

Další kroky zatím nejsou jasné, stávková pohotovost je opravdu krajním řešením, i když je pravda, že v této situaci je již rozčílení všech našich členů obrovské. Rozhodnutí padne až po 13. září, do té doby budeme jednat jak s ministerstvem, tak premiérem. Prostě budeme jednat a doufat.

Bylo odměňování zdravotníků jediným tématem, kterému jste se věnovali? Nebo jste diskutovali i o jiných oblastech?

Dotkli jsme se ještě rozpočtu a úhrad na příští rok. Zvláštní je, že se neustále hovoří o tom, že důvodem ke změnám je zvýšit motivaci zaměstnanců. Ale hned v druhé větě se dodává, že chybějí peníze. To je skutečně velmi dobrá motivace.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Úpravu tarifních platů považuji za urážlivou

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Úpravu tarifních platů považuji za urážlivou

Komentáře

dalších 32 komentářů
BOB Sleduje-li to člověk z povzdálí  | 8. 09. 2010 23:25

Ano, tyto socialistické manévry z rukou Ratha, Julínka či Hegera začínají být nechutné a bezohledné vůči lékařům i jejich pacientům!

challenger OSZSP  | 8. 09. 2010 08:36

no jeho existence jen dokazuje, že je to tak, jak říkám. soudruh heger je velký stratég, to se musí uznat. Vohnouta Schlangera zkorumpuje tím, že z něj udělá náměstka pro něco tak citlivého jako je fízlování občanů systémy jako centrální registr receptů nebo institucionalizace systému IZIP na státní úroveň. Vše výrazně zapáchá korupcí a kupčením s osobními údaji. Soudruh Schlanger je idiot, který udělá špinavou práci a když tak ho soudruh Heger bez okolků obětuje, protože soudruh Schlanger je důležitý jen v momentě, kdy je potřeba snížit platy a pak už ne. Koneckonců, soudruh heger je na tom stejně - drží si image hodného táty, který za nic nemůže a se všemi souhlasí, ovšem tak trochu s mentalitou Rudolfa Hösse. Dovoluji si tvrdit, že taky stejně skončí. Stejně jako soudruh Höss byl vykonavatelem zvěrstev v Osvětimi ale nebyl mozkrm, jen tupě plnil rozkazy, soudruh Heger je hrobníkem českého zdravotnictví, který rovněž je tupě papouškuje, co se mu shora řekne. Ovšem rozhodnutí nedělá on, to dělá soudruh Kalousek se soudruhem Hávou, Chrenkem a dalšími sviněmi, které české zdravotnictví dojí. Je jasné, že po tomto soudruha Schlangera nasrané sestry vyhodí i ze sesterských odborů, protože takové krávy, jaké z nich nyní dělá Schlanger zase nejsou no a pokud jsou, dobře jim tak. Do vedení se zvolí nějaký jiný vohnout, který dostane zase jiný korumpující flek, a tak to půjde stále dokola. Soudrha Hegera možná uklidí do nějaké správní rady, kde bude na podpoře do konce života, bude záležet, jestli je stejně blbý jako soudruh Höss nebo chytřejší.

MUDr Jiří Kilian Česká cesta  | 8. 09. 2010 08:13

No, jen aby to tak bylo, pokud byste sledoval dění v orgánech EU (EP, EK) tak byste až tak optimistický nebyl.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné