Přejít na obsah

Úřad regionu Severozápad vydá Krajské zdravotní zadržované peníze

zpět
21.9.2011
peníze, euro
zvětšitpeníze, euroZdroj: www.stichtingmilieunet.nl

peníze, euro | Zdroj: www.stichtingmilieunet.nl

 

Úřad regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, jehož součástí jsou Karlovarský a Ústecký kraj, pošle Krajské zdravotní 100 milionů korun. Peníze úřad doposud zadržoval kvůli případu nákupu přístrojů, které byly údajně předraženy. Řekl to ředitel Krajské zdravotní, pod níž spadá pět nemocnic v Ústeckém kraji, Eduard Reichelt. Ministerstvo financí podalo kvůli případu loni v prosinci trestní oznámení.

Kvůli zadržovaným financím měla akciová společnost podle ředitele obrovský problém s cash flow. „Peníze přitom nesouvisely s případem, byla to úhrada za zcela jiné projekty,“ zdůraznil Reichelt.

Výsledek dosavadního vyšetřování Krajská zdravotní nezná. Případ se týká přístrojů placených z fondů EU za zhruba 420 milionů korun. Ministerstvo financí si nechalo udělat audit, z něhož vyplynulo, že za ně zaplatila asi o 31 milionů víc, než byla jejich obvyklá cena na trhu. „Pořídili jsme si proto vlastní audit, který dokazuje, že jsme nic nepředražili ani jsme se ničeho nezákonného nedopustili,“ uvedl ředitel. „Nedokážu si představit, jak by to mohlo dopadnout v náš neprospěch,“ dodal.

U konce není ani řešení případu dvou pokut v celkové výši 900 tisíc korun za údajné chyby v tendrech, které udělil Krajské zdravotní antimonopolní úřad. „Podali jsme proti pokutě rozklad a jsme přesvědčeni o tom, že nebudeme nic platit,“ řekl Reichelt.

Krajská zdravotní hospodařila loni se ziskem 61,5 milionu korun. Zisk k polovině letošního roku činil pět milionů korun. „Výsledek hospodaření mohl být za první pololetí letošního roku vyšší. Bohužel, v souvislosti s akcí Děkujeme, odcházíme! přicházíme měsíčně o zhruba 1,3 milionu korun na mzdách lékařům, protože od zdravotních pojišťoven nedostáváme na úhrady zdravotních výkonů tolik finančních prostředků, kolik bylo ministerstvem zdravotnictví lékařům slíbeno,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní Radek Scherfer.

Finanční situace je podle vedení společnosti značně obtížná, a to právě kvůli platbám od zdravotních pojišťoven. „Hned na začátku loňského roku jsme kvůli úhradové vyhlášce, zániku jedné pojišťovny a akci Děkujeme, odcházíme! byli v propadu přes 200 milionů korun. Hledali jsme proto úspory, nyní už ale není, kde šetřit,“ uvedl Reichelt.

Krajská zdravotní patří mezi největší zaměstnavatele v kraji. V nemocnicích v Ústí nad Labem, Chomutově, Teplicích, Mostě a Děčíně pracuje přes 6000 lidí.


Komentovat článek: Úřad regionu Severozápad vydá Krajské zdravotní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Úřad regionu Severozápad vydá Krajské zdravotní…

Komentáře

1 komentář
troublemaker úžasné  | 21. 09. 2011 12:32

krásná hra z čísly, nejdříve pan ředitel říká, že skončila se ziskem 62,5 mil Kč a hned dále si přečtete , že se dostali do propadu 200 mil. Kč. Tomu nerozumím. Zajímala by mne vypovídající schopnost jejichúčetnictví. Pro mne je to jen ukázka toho, čím větší organizace, tím větší bordel a tím se lépe i krade

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné