Přejít na obsah

Úrazovka dostane miliony

zpět
7.5.2008

Brněnská Úrazová nemocnice dostane nejspíš dotace. A to i přesto, že ji chce ministr zdravotnictví Tomáš Julínek na podzim tohoto roku zrušit a její část přesunout do Bohunic. Už dnes se může nemocnice přihlásit k operačnímu programu, který dá peníze na traumatologii a onkologii...

„Za ně se má dovybavit pracoviště tak, aby vyhovovalo Evropské unii. Nám by mohlo přijít až sto milionů korun na traumatologii,“ uvedl ředitel úrazovky Petr Svoboda.

Úrazová nemocnice je paradoxně jedinou nemocnicí, která o dotace na traumatologii může žádat. Největší brněnská nemocnice v Bohunicích, kam se má traumatologie z úrazovky přesunout, na seznamu není.

„Nikdo ale zatím neví, co s úrazovkou bude. Ještě je stále ve hře návrh, který projedná parlament. Většina přístrojů, které bychom nakoupili, bude nejspíš přenosná. Pak by se přestěhovaly spolu s námi do Bohunic,“ myslí si ředitel.

Peníze vyplatí ministerstvo nejspíš brzy. „Předpokládáme, že pokud dotace získáme, peníze dostaneme za pár měsíců,“ doplnil Svoboda.

Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Úrazovka dostane miliony

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné