Úrazovka dostane miliony

Titulní obrázek

Brněnská Úrazová nemocnice dostane nejspíš dotace. A to i přesto, že ji chce ministr zdravotnictví Tomáš Julínek na podzim tohoto roku zrušit a její část přesunout do Bohunic. Už dnes se může nemocnice přihlásit k operačnímu programu, který dá peníze na traumatologii a onkologii…

„Za ně se má dovybavit pracoviště tak, aby vyhovovalo Evropské unii. Nám by mohlo přijít až sto milionů korun na traumatologii,“ uvedl ředitel úrazovky Petr Svoboda.

Úrazová nemocnice je paradoxně jedinou nemocnicí, která o dotace na traumatologii může žádat. Největší brněnská nemocnice v Bohunicích, kam se má traumatologie z úrazovky přesunout, na seznamu není.

„Nikdo ale zatím neví, co s úrazovkou bude. Ještě je stále ve hře návrh, který projedná parlament. Většina přístrojů, které bychom nakoupili, bude nejspíš přenosná. Pak by se přestěhovaly spolu s námi do Bohunic,“ myslí si ředitel.

Peníze vyplatí ministerstvo nejspíš brzy. „Předpokládáme, že pokud dotace získáme, peníze dostaneme za pár měsíců,“ doplnil Svoboda.

Regionální deníky

Úrazovka dostane miliony
Ohodnoťte tento článek!