Přejít na obsah

Úrazovku zachráníme, tvrdí Janeček

zpět
31.10.2008

Za zachování Úrazové nemocnice v Brně bude v Senátu nově bojovat i Miloš Janeček (ČSSD). Doufá, že zařízení přejde pod město a ve spolupráci s krajem se bude dále rozvíjet...

Zákon o převodu Úrazové nemocnice Brno na město by měli poslanci projednávat během pátku. Podle nově zvoleného brněnského senátora Miloše Janečka (ČSSD) není záchrana zařízení ztracena. „Pokud by tento zákon prošel parlamentem ve třetím čtení, dostane se do senátu, kde se pokusím zcela objektivně a korektně ovlivnit senátory tak, aby zákon prošel k podpisu pana prezidenta,“ nastínil pro Zdraví.Euro.cz Miloš Janeček svůj hlavní cíl.

Podle původních informací ministerstva zdravotnictví by ale v nejbližší době mělo začít stěhování traumacentra. Času tedy příliš zřejmě nezbývá.

„Kdy se bude traumacentrum stěhovat, já nevím, termínů jsem za poslední rok slyšel již několik. Pravdou je, že FN Brno zatím nemá údajně dostatek personálu - jak vzdělaných sester na oddělení urgentního příjmu, tak i lékařů traumatologů -, a proto se snaží získat je z UN Brno,“ uvedl Janeček.

O záchranu nemocnice se začal Janeček snažit již v roce 2007. Tehdy ještě v čele Úrazové nemocnice kritizoval záměr ministerstva, Tomáš Julínek ho pak z vedení zařízení odvolal.

„Na příkaz ministerstva mi bylo od února dodnes odebráno osobní hodnocení. Přesto jsem v boji neustal a věřím, že nemocnice přejde pod město Brno,“ dodal Janeček.

Stěhování Úrazové nemocnice se již několikrát odsunulo. Podle posledních informací by lékaři spinální jednotky mohli v areálu fakultní nemocnice v Bohunicích pracovat definitivně až v roce 2009.

Jediná část Úrazovky, která může v Bohunicích skončit ještě letos, je prestižní traumacentrum. Stěhování větší části nemocnice bylo původně naplánované už na letošní léto, areál v Bohunicích ale ještě není připraven.

Na problémy s rušením nemocnice upozorňuje i tamní odborová organizace. Podle nich v nové budově nejsou dostatečné prostory.

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Úrazovku zachráníme, tvrdí Janeček

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Úrazovku zachráníme, tvrdí Janeček

Komentáře

dalších 9 komentářů
nechápu Re:Re:Elita národa a nedostatek personálu  | 3. 11. 2008 12:19

Dr.Wicherkovi,dodatek. Vrátila jsem k se tomuto problému,protože mi leží v hlavě... jak píšu i dále...jaké mají sestry záměry? Jsou ochotné pro peníze zvyšovat svoji zodpovědnost ve zdravotnictví?S tím,že tímpádem bude méně potřeba lékařů?

pořád dokola Re:Elita národa a nedostatek personálu  | 3. 11. 2008 11:41

...ale ošek rychlokvašek je dost. Spíš NEJSOU PRACHY na lidskou práci,protože se buduje kapitál.

Jiri Wicherek Elita národa a nedostatek personálu  | 3. 11. 2008 08:26

Hmmm, ja zase nechapu, ze nechapete. Problém sester je ten, že mají příliš mnoho těžké, odpovědné dřiny, kterou by vsak nemely vykonavat ony, ale nizsi zdrav. personal. Problem lekaru pak ten, ze že mají příliš mnoho těžké, odpovědné dřiny, kterou by vsak nemeli vykonavat oni, ale zdrav. sestry. JENZE!! Proc platit nizsi zdrav. personal, kdyz to zvladnou sestry? Proc platit sestram, kdyz to zvladnou lekari.... JENZE!! U je nas celkovy prumerny pocet sester na 1000 obyv. nizsi nez v zemich OECD (8,1 proti 9,7). Uz proto ty sestry u nas museji zvladat vice prace. U nas je prumerny pocet lekaru na 1000 obyv. ponekud vyssi nez v zemich OECD (3,6 proti 3,1). Lekari vsak musi vykonavat praci, kterou by mely a mohl vykonavat sestry. K tomu je jeste u nas prumerny pocet zdraovtniku (lekaru a sester) na 1000 obyv. ponekud nizsi nez v zemich OECD (11,7 proti 12,8). Kratce receno - NEJSOU LIDI.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné