Přejít na obsah

Úspěšní dodavatelé bohatnou víc než nemocnice. To musíme vyřešit, tvrdí Heger

zpět
14.11.2011
Leoš Heger
zvětšitLeoš Heger
Autor: Pavla Ortová, ZDN

Leoš Heger | Autor: Pavla Ortová, ZDN

 

Zdravotnictví má za sebou třetinu plánované reformy. Ministr Leoš Heger už ale představil své další plány. Chce například uzákonit maximální čekací doby na plánované operace. Jak své reformy hájí? A co dalšího chystá? Přečtěte si Hegerovy odpovědi z on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

Třetina rozsáhlých změn českého zdravotnictví je za ním. Ministr Leoš Heger však dál představuje veřejnosti novinky, které zakotvil do svých reformních plánů. Třeba tento týden vyšlo najevo, že už je hotová další z klíčových částí zdravotních změn. Vůbec poprvé v historii chce Heger uzákonit maximální čekací doby na plánované operace. Podle ministerského dokumentu, o kterém jako první informovala Česká televize, by od ledna 2013 neměl nikdo na plánovanou výměnu kyčelního kloubu čekat déle než rok. Nejvyšší možná čekací doba na operaci šedého zákalu by byla 16 týdnů a operaci křečových žil budou muset pojišťovny zajistit rovněž do 16 týdnů.

Heger přitom nevyloučil ještě další podstatné změny: třeba to, že by pacienti v budoucnu mohli začít za návštěvu u odborného lékaře platit 200 korun místo současných třiceti.

Celý on-line rozhovor s ministrem Hegerem najdete na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Autoři

www.iHNED.cz

Komentovat článek: Úspěšní dodavatelé bohatnou víc než nemocnice.…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Úspěšní dodavatelé bohatnou víc než nemocnice.…

Komentáře

další 4 komentáře
občan lékař Musíme to "zakrát"  | 16. 11. 2011 12:43

Přece dosazený darebáky nebude darebáky trestat, jen musí změnit tok informací! Tím se rozumí, že to musí vyřešit ve prospěch darebáků a zatím nevyřneřešil nic ani korupci, už přes rok o tom mluví gauner! OL

MUDr čekací doby  | 14. 11. 2011 10:09

Jen čekám, kdy někdo zahájí rekvalifikační kurzy dle filipínských léčitelů a operatérů - s holýma rukama pak během několika minut odoperuje cokoliv, náklady prakticky nulové. To by se ministerstvu a pojištovnám líbilo!

Dr.Acula To uz tady jednou bylo  | 14. 11. 2011 09:40

Porucime vetru, desti.....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné