Ústecká Krajská zdravotní platí PR agentuře měsíčně 100 tisíc

peníze

Společnost Krajská zdravotní, sdružující pět největších nemocnic v Ústeckém kraji, jejímuž představenstvu šéfuje bývalý předseda regionální ČSSD Petr Benda, platí měsíčně 100 tisíc korun komunikační agentuře Ariston PR.

Stejná agentura přitom pracovala pro Lidový dům v době, kdy soc. dem. vedl Bendův přítel Jiří Paroubek.

„Krajská zdravotní, a. s., s agenturou Ariston PR spolupracuje dlouhodobě. U společnosti velikosti, významu a potřeby informovanosti směrem k široké veřejnosti, jakou Krajská zdravotní, a. s., má, považujeme za zcela přirozené, že spolupracujeme s profesionální komunikační agenturou,“ řekl včera Právu mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

„Paušální odměna agentury za její služby činí 100 tisíc Kč měsíčně a nijak se v průběhu trvání spolupráce nezměnila a ani do budoucna nezmění,“ sdělil mluvčí.

Náměstek hejtmanky překvapen

Náměstek ústecké hejtmanky a Bendův nástupce v čele regionální ČSSD Arno Fišera včera na dotaz Práva, co říká finančnímu plnění pro agenturu, uvedl, že se bude o věc zajímat.

„Pro mne je to nová informace. Žádnou její práci jsem zatím neviděl. Určitě se budu zajímat o to, zda odměna odpovídá odvedené práci,“ prohlásil Fišera.

Agentura Ariston PR, a především její ředitel Jan Vávra, má za sebou dlouhodobou spolupráci s Bendovým přítelem a politickým spojencem Paroubkem.

„S panem předsedou Paroubkem se známe osobně, spolupracovali jsme v minulosti na neformální bázi. Před necelým rokem jsme dospěli k tomu, že by pan předseda rád zformalizoval naši spolupráci na dílčích úkolech. Pro žádnou jinou politickou stranu nepracujeme, takže u nás nemůže dojít ke střetu zájmů,“ řekl Vávra v srpnu 2007 v rozhovoru pro Právo.

Šéf agentury Ariston PR byl například v týmu, který připravoval modernizaci značky ČSSD. V době spolupráce s Lidovým domem se hovořilo o tom, že měsíční odměna dosahuje 25 tisíc korun. Vávra tehdy částku odmítl komentovat.

Peníze jsou ve spojení s nemocnicemi na Ústecku citlivým tématem. Krajská zdravotní je totiž terčem zkoumání kvůli podezření z plýtvání při nákupu předražené zdravotnické techniky. Těsně před Vánoci podalo kvůli tomu ministerstvo financí vedené Miroslavem Kalouskem (TOP 09) trestní oznámení.
Resort se opírá o vlastní audity, které nákup předražené techniky potvrdily. Např. pražská Nemocnice Na Homolce koupila magnetickou rezonanci za 26 miliónů, kdežto Krajská zdravotní za obdobnou dala 44 miliónů.

Ústecká Krajská zdravotní platí PR agentuře měsíčně 100 tisíc
Ohodnoťte tento článek!