Přejít na obsah

V bohnické psychiatrické léčebně hostuje Cirkus Paciento

zpět
8.8.2011
Zdravotní klauni
zvětšitZdravotní klauniZdroj: http://zdravotni-klaun.cz/

Zdravotní klauni | Zdroj: http://zdravotni-klaun.cz/

 

V bohnické psychiatrické léčebně hostuje od pondělí do čtvrtka Cirkus Paciento. Jde o aktivizační program pro pacienty i personál. Během čtyř dnů vytvoří pacienti v léčebně spolu s cirkusáky představení inspirované cirkusem. Bohnice jsou letos čtvrtá léčebna, kam projekt zamířil. Představení je naplánováno na čtvrtek 11. srpna od 14:00. Zvána je i veřejnost.

Projekt vytvořily dvě neziskové organizace - Zdravotní klaun a Ledovec. Zdravotní klaun pořádá pacientské cirkusy na dětských odděleních nemocnic, Ledovec podporuje dospělé lidí s duševním onemocněním, pomáhá jim s bydlením, prací i vztahy. Spojením sil obou „neziskovek“ vznikl v roce 2009 projekt Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách. Tým terapeutů z Ledovce doplňuje zdravotní klaun.

„Bohnice jsou největší léčebnou, kterou letos navštívíme. Poprvé využijeme k práci cirkusový stan Zdravotního klauna, tak se moc těšíme, že atmosféra bude opravdu cirkusová,“ řekla ČTK principálka Cirkus Paciento Petra Bernhardtová z Ledovce. Věří, že v hlavním městě naláká projekt víc diváků „zvenku“, než kolik se obvykle povede ve venkovských léčebnách.

Cirkus Paciento není podle Martina Fojtíčka z Ledovce namířen jen na pacienty v léčebnách, nepřímo prý působí i na personál. „Často se setkáváme s tím, že lékaři a sestry jsou překvapeni, co jejich pacienti při představení předvedou,“ řekl. Zdravotníkům se prý snadno stane, že u pacienta vidí primárně jen jeho nemoc a na ostatní zapomenou. „A cirkus probouzí u pacientů jejich vlastní iniciativu a vlastní vůli, to jsou síly, které mohou jejich nemoc dobře přemoci,“ uzavřel.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

31.8. Motto zdravotního klauna: Smích je nejlepší lék Motto zdravotního klauna: Smích je nejlepší lék
0 příspěvků
27.8. Martin Hollý: Máme nabito k prasknutí Martin Hollý: Máme nabito k prasknutí
0 příspěvků
11.2. Za smrt postižené v síťovém lůžku žádá omluvu Za smrt postižené v síťovém lůžku žádá omluvu
4 příspěvků
13.1. Smích v nemocnici? Ano! Smích v nemocnici? Ano!
0 příspěvků

Komentovat článek: V bohnické psychiatrické léčebně hostuje Cirkus…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné