V Brně jsou díky opravám bezpečnější infekční ambulance pro děti

*dítě, pediatrie, injekce, vakcinace, očkování

Dětská nemocnice v Brně má díky právě dokončené rekonstrukci bezpečnější ambulance pro infekční choroby. Děti, které jdou třeba jen na kontrolu, se už nebudou ve společných prostorách potkávat s těmi, které trpí nakažlivou chorobou.

Fakultní nemocnice Brno do oprav investovala 7,5 milionu korun, ambulance umístila do pavilonu R, který od hlavního areálu Dětské nemocnice odděluje Černopolní ulice.

Dosavadní infekční ambulance byly v téže budově, ovšem v menších a dlouhodobě nevyhovujících prostorách. „Bohužel tam nebyl samostatný vchod pro takzvaně čisté děti a musely procházet kolem infekčních pacientů, což je z hygienicko-epidemiologického hlediska naprosto nevhodné,“ řekla novinářům přednostka kliniky dětských infekčních nemocí Lenka Krbková.

Nemocnice se rozhodla provést rekonstrukci i přesto, že nezískala žádné dotace. „Ta medicínská potřeba byla tak vysoká, že bylo nutné to udělat,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus. Zdůraznil i to, že dřívější ambulance kvůli svému omšelému stavu působily špatně také na doprovod dětských pacientů.

Nyní mají lékaři k dispozici tři infekční a tři neinfekční ambulance plus jednu izolovanou pro zvláště nakažlivé nemoci, které se snadno šíří vzduchem, třeba neštovice. Čekárny jsou samostatné.

Na infekční ambulance přicházejí od praktiků také třeba dětší pacienti s podezřením na žloutenku, která se letos v létě v Brně rozšířila. Od začátku roku do druhé poloviny října lékaři na jižní Moravě zaznamenali 349 případů nákazy.

Ohodnoťte tento článek!