V Brně začala stavba nové budovy zdravotnické záchranné služby

Poklepáním základního stavebního kamene začala v Brně-Černovicích stavba nového výjezdního stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JmK). Hotová by měla být k poslednímu srpnu, informoval ředitel ZZS JmK Milan Klusák. Náklady na stavbu činí přes 40 milionů korun.

„O změně koncepce zdravotnické záchranné služby jsme rozhodli už před třemi lety. Záchranáři mají v centru sto let starou budovu, ze které často vyjíždějí do plného provozu. Výstavba nového zázemí v Černovicích jim usnadní práci tak, aby se pomoc dostala ke každému občanovi nebo návštěvníkovi Jihomoravského kraje,“ řekl jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zároveň připomněl, že už rok funguje nová budova v Bohunicích a vznikne ještě stanoviště v Ponavě.

„V Bohunicích je veškerá naše administrativa a technické zázemí. V Černovicích bude stavba hotová na konci srpna tak, aby z ní na podzim mohly zasahovat dvě výjezdové skupiny s lékařem a jedna výjezdová skupina v denní i noční době,“ řekl Klusák. Kromě toho budou zdravotníci zajišťovat i leteckou záchrannou službu v nočních hodinách. „Vztahuje se to nejen na obyvatele Jihomoravského kraje, ale také pro kraj Olomoucký, Zlínský, Pardubický a Vysočinu,“ vyjmenoval ředitel záchranky.

Objekt výjezdové základny bude jednoduchá dvoupodlažní budova ve tvaru kvádru na ploše více než 600 metrů čtverečních. Přípravné a stavební práce budou stát přes 40 milionů korun. Po dostavbě objektu v Černovicích je v plánu budova v Ponavě.

Ohodnoťte tento článek!