V Č. Budějovicích investovali do rentgenů 31 mil. Kč

Českobudějovická nemocnice nakoupila a obnovila rentgenové přístroje za 31 milionů korun. Bude je využívat řada oddělení, což pomůže rychlejšímu ošetřování pacientů. Významně by se to mělo projevit hlavně v případě úrazové ambulance, která patří z hlediska využívání rentgenů k extrémně vytíženým pracovištím.

ČTK to řekla mluvčí českobudějovické nemocnice Ivana Kerlesová.

„Za přispění dotace z evropských zdrojů jsme pořídili pro pavilon chirurgických oborů nové stacionární skiagrafické pracoviště, jeden pojízdný rentgen a nové takzvané RTG C rameno pro operační sály. Jednoznačně to znamená především výrazné zrychlení nezbytných vyšetření, zvýšení kvality zobrazení a komfortu péče, pacienty není nutné převážet z místa na místo,“ uvedl místopředseda představenstva českobudějovické nemocnice Jaroslav Novák.

Nové rentgenové přístroje lze používat na takzvanou skiagrafii, která znázorňuje především snímky kostí, kloubů nebo svalů, a také na skiaskopii. Tato metoda pomáhá při vyšetření například močových cest nebo zažívacího ústrojí.

Českobudějovická nemocnice může také už několik týdnů určovat diagnózy pacientů pomocí nové magnetické rezonance za 36 milionů korun. Zařízení zobrazuje například nervy nebo mozkovou tkáň bez použití invazivních zákroků. Magnetická rezonance tak dokáže charakterizovat stav pacienta výrazně přesněji než rentgen nebo počítačová tomografie (CT).

V Č. Budějovicích investovali do rentgenů 31 mil. Kč
Ohodnoťte tento článek!