Přejít na obsah

V Č. Krumlově staví za 145 mil. Kč nový nemocniční pavilon

zpět
9.3.2017
stavba, rekonstrukce
zvětšitstavba, rekonstrukceZdroj: Shutterstock

stavba, rekonstrukce | Zdroj: Shutterstock

 

Více než 145 milionů korun bude stát výstavba nového multifunkčního pavilonu v českokrumlovské nemocnici.

Do objektu se přesune gynekologicko-porodnické a dětské oddělení. Stavba pavilonu v těchto dnech začala a skončit má do 30. června příštího roku. Novinářům to dnes řekli zástupci nemocnice, Jihočeského kraje a firmy OHL, která zakázku získala.

Nynější pavilon, kde sídlí gynekologie, porodnice a dětské oddělení, je už v nevyhovujícím stavu. „Je z roku 1954, takže je pěkně zdevastovaný. Na pacienty v porodnici nám tam občas padá sníh a na děti prší. To znamená, že péče se díky novému prostředí zlepší,“ uvedl místopředseda představenstva českokrumlovské nemocnice a zároveň primář interního oddělení Jindřich Florián. Porodnice v Českém Krumlově patří mezi nejvyhledávanější v Jihočeském kraji. Často si ji vybírají i ženy s bydlištěm mimo spádovou oblast. „My si držíme standard až 700 porodů ročně,“ uvedl Florián.

Nový multifunkční pavilon se bude skládat ze dvou objektů, které budou propojeny navazujícími chodbami. Chodby povedou i do chirurgického a interního pavilonu. „Tím pádem bude celý blok přístupný vnitřní cestou,“ uvedl předseda představenstva českokrumlovské nemocnice Jaroslav Šíma.

Náklady na výstavu nového pavilonu uhradí z větší části Jihočeský kraj, která je vlastníkem nemocnice. Ta si vezme na projekt investiční úvěr.


Komentovat článek: V Č. Krumlově staví za 145 mil. Kč nový…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné