Přejít na obsah

V čele KKN usedne Horák, jako krizový manažer

zpět
23.3.2010
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: tootoo.com

křeslo, výpověď | Zdroj: tootoo.com

 

Novým generálním ředitelem Karlovarské krajské nemocnice byl jmenován Zdeněk Horák, bývalý ředitel nemocnice v Prostějově a Přerově. Jeho hlavním úkolem je vyvést tři krajské nemocnice z hospodářské ztráty.

Horák by se měl své nové funkce ujmout co nejdříve, ihned po ukončení nynějšího pracovního poměru. „Vybrali jsme Horáka především proto, že má zkušenosti s řízením větších nemocničních komplexů a při vzájemných jednáních jsme bez výhrad akceptovali jeho vizi práce v KKN. Stejně tak on přistoupil na naše podmínky zachování úrovně zdravotní péče, zlepšení ekonomiky KKN a její stabilizaci,“ uvedl karlovarský radní pro zdravotnictví Václav Larva.

Horák v současnosti působí jako výkonný ředitel Euroclinicum Praha. Tedy společnosti, která je dceřinnou firmou PPF Healthcare. Patří tak do velké podnikatelské skupiny PPF nejbohatšího českého miliardáře Petra Kellnera.

Euroclinicum vlastní řetězec zdravotnických zařízení po celé republice. Nemocnici v Praze-Vysočanech a ve Zlíně, polikliniky v Ústí nad Labem, Přelouči, Českých Budějovicích, Pardubicích a ve Slaném.

Ve funkci minimálně rok

Představenstvo se rozhodlo nového generálního ředitele jmenovat bez výběrového řízení, aby ušetřilo čas. Podle Larvy by měl krizový manažer řídit nemocnici nejméně rok, spíše ale déle. Hlavním úkolem nového ředitele KKN bude obrátit současný trend ztrátového hospodaření nemocnic.

Nemocnice má vážné finanční potíže. Dluží dodavatelům už 350 milionů korun, částka se rychle zvyšuje a chybí jí peníze v hotovosti. Řada firem netrpělivě čeká na zaplacení faktur už od loňského října a posílá na ředitelství nemocnice důrazné upomínky a výzvy k uhrazení pohledávek. Hrozí, že jinak přestanou léky a materiál dodávat.

Právě kvůli ztrátě hospodaření byl odvolán bývalý generální ředitel Jiří Fojtík. Podle něj ale není reálné při současném stavu plateb od pojišťoven, kdy krajské nemocnice dostávají až o třetinu nižší platby za stejné výkony, udržet hospodaření nemocnic vyrovnané, aniž by se musely omezovat některé obory.

Doktoři: nic o něm nevíme

Hnutí Doktoři se k jmenování Horáka do čela nemocnice příliš nevyjadřovali. „My o něm nic nevíme, neznáme ho. Vydáme nějakou tiskovou zprávu až zjistíme, co je vůbec tato osoba zač,“ uvedla pro Zdraví.Euro.cz bývalá radní pro zdravotnictví Berenika Podzemská.

Byli to právě Doktoři, kdo po celou dobu požadoval vypsání výběrového řízení. „Jmenování krizového ředitele se nám jeví problematické i z toho důvodu, že přesně tuto funkci měl i pan Fojtík. Zda to bylo správné rozhodnutí nicméně ukáže čas,“ dodala Podzemská.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: V čele KKN usedne Horák, jako krizový manažer

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V čele KKN usedne Horák, jako krizový manažer

Komentáře

dalších 18 komentářů
Paleczech neatestovaní  | 24. 03. 2010 06:52

to bude jak v Sovětské svazu, hned po absolvování vysoké školy do výroby, tedy do léčení. Atestace zrušíme a možná bychom mohli tu medicínu zkrátit na čtyři roky. Že při tom pár lidí umře, bude jen dobře, stejně je nás mnógo.

challenger ještě nic nepředvdl  | 23. 03. 2010 23:23

no jo. Nicméně jakej pán, takovej krám. Podle hvizdu poznáš pizdu. Těchhle přísloví se držím. ještě nikdy nezklamaly...:-))) Mimochodem, jakou vizi má pan manager, to je tajný? Od pojišťovny nic navíc nedostane a jestli jo tak to rozhodně nebude čisté. Takže bude muset šetřit. A kde ušetří? No jednoznačně na doktorech, to je evidentní. Čímž pádem mu budou víc odcházet, pokud to nejsou idioti a tím pádem se neudrží péče. POkud to idioti jsou a jinde je už nechtějí, tak tam ta péče stejně nestojí za nic. dle mého názoru by to chtělo neprodlužovat agónii. Špitál prostě zavřít a zbytečeně neplatit soudruha, co stejně toho mnoho v Prostějově nepředved, aspoň z mého úhlu pohledu, co se bezpečnosti pacientů a kvality péče týče. Co myslíte, je například podle posledních poznatků medicíny, aby neatestovaný anesteziolog uspával zároveň na dva stoly???

challenger Že by  | 23. 03. 2010 23:10

měl Péťa Kellnerů zájem o karlovarsko zdravotnictví a na scéně přibyl druhý soudruh Chrenek?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné