Přejít na obsah

V čem je problém?

zpět
19.1.2007

Zahraniční hostující lékař, který v ČR působí pouze krátkodobě, musí zůstat členem lékařské komory ve své zemi a v Česku je pouze registrován a neplatí žádné komorové příspěvky...

Evropské zákonodárství zná pojem tzv. usazeného a hostujícího lékaře v cizí zemi. Naše legislativa ne.

Usazený zahraniční lékař v České republice musí být členem České lékařské komory, ale nemusí být členem lékařské komory ve své zemi.

Zahraniční hostující lékař, který v ČR působí pouze krátkodobě, musí zůstat členem lékařské komory ve své zemi a v Česku je pouze registrován a neplatí žádné komorové příspěvky.

„Tyto dva pojmy - usazený a hostující lékař - musíme včlenit do českého zákonodárství o zdravotnictví. Tak vyhovíme požadavkům Evropské unie,“ řekl včera Právu prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek.Související články:
Rath: může za to Klaus. Hrad to vidí opačně
Česko je vinno, řekl evropský soud
EU: Šikanujete cizí lékaře

Dodal, že rozhodnutí Evropského soudního dvora v tuto chvíli pro české ani zahraniční lékaře v podstatě neznamená vůbec nic. Čeští lékaři, kteří budou dlouhodobě pracovat v zahraničí, musí být členem tamní lékařské komory, ale v ČR mohou být pouze registrováni.

„Povinné členství v České lékařské komoře soudní dvůr nezpochybnil. To je v Evropě poměrně běžné. Má ho zavedeno např. Rakousko, Polsko, Maďarsko, Německo, Francie a další země. Naopak nepovinnou registraci má Velká Británie,“ řekl Kubek.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: V čem je problém?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V čem je problém?

Komentáře

další 4 komentáře
Bianca Re:Re:Bublina  | 19. 01. 2007 21:15

No jo, ale zkuste někdo obžalovat presidenta republiky. Ten by zase z toho udělal pouze "hluboke, ale opravdu hluboke nedorozumeni". I když je jasné, že za to všechno může pouze president republiky:-)).

ekonom Re:Bublina  | 19. 01. 2007 19:15

No jo, ale zkuste někdo obžalovat exministra Ratha. Ten by zase z toho udělal pouze demagogické tvrzení ODS a "jejích pohůnků". I když je jasné, že za to všechno může pouze exministr Rath.

Jiří Wicherek Re:Bublina  | 19. 01. 2007 11:15

Hmmm a co pan president? Bože, bože, kdy tenhle národ konečně prozře!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné