V českobudějovické nemocnici se setkají evropští chirurgové

Evropští chirurgové specializující se na kloubní onemocnění se v tomto týdnu setkají v Českých Budějovicích. Při speciálním artroskopickém workshopu se uskuteční například operace v přímém přenosu…

České Budějovice –

„Na programu workshopu budou absolutní novinky v artroskopických zásazích na kolenních a ramenních kloubech,“ uvedl garant akce Pavel Sadovský z českobudějovické ortopedie.

Vrcholným bodem bude podle Sadovského sešití roztržené manžety v ramenním kloubu.

Součástí akce budou i tzv. operace naživo, v jejichž průběhu budou účastníci akce z kongresového sálu komunikovat s operatéry prostřednictvím kamer a mikrofonů.

V auditoriu bude přibližně stovka lékařů například z Polska, Maďarska, Německa, Slovenska, Slovinska, Ruska a Rakouska.

Workshop, který pořádá ortopedické oddělení českobudějovické nemocnice v rámci programu specializací, se uskuteční od pondělí do středy.

Cílem specializačních programů je vychovat odborníky využívající nejmodernější metody léčby. Akce podle Sadovského letos patří mezi vrcholná vědecká setkání specialistů ortopedů na oblast artroskopie.

Artroskopie je metoda, která umožňuje přesnou diagnostiku a ošetření kloubů a pacienta zatíží jen minimálně.

Zákrok, při kterém se do kloubu zavádí tenká optická sonda, se také může provádět ambulantně.

V českobudějovické nemocnici se za posledních deset let počet artroskopických operací zvýšil patnáctinásobně. Zatímco v roce 1995 se artroskopicky operovalo při 50 zákrocích, loni už počet operací dosáhl více než 750.

Českobudějovické listy

Ohodnoťte tento článek!