Přejít na obsah

V Česku začala jarní sbírka na pomoc těžce nemocným dětem

zpět
20.3.2018

Obecně prospěšná společnost Život dětem v Česku zahájila své tradiční jarní Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem. Lidé si při nich mohou do pátku koupit od dobrovolníků v ulicích za 30 korun magnetky nebo propisky s logem akce.

Vybrané peníze pak mimo jiné přispějí na léčbu pětileté Elišky, která má dětskou mozkovou obrnu a je tváří letošní jarní sbírky. Sdělila to ředitelka organizace Maria Křepelková. Společnost Život dětem pomáhá nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc, od roku 2000.

Srdíčkové dny pořádá třikrát do roka, vedle jara i na podzim a v zimě. Vedle nich organizuje i další sbírkové a dobročinné akce a díky všem těmto aktivitám poskytla dětem pomoc za více než 200 milionů korun. Letos na jaře přibudou k jejím dosavadním akcím tři nové. V sobotu 14. dubna se v její prospěch bude konat v kulturním domě Krakov v Praze 8 bleší trh a 7. května v pražském divadle Hybernia koncert „Srdce pomáhá“, při kterém vystoupí řada českých muzikálových herců.

„Širokou veřejnost bychom rádi ještě pozvali na charitativní štafetový půlmaraton VolšoHEC RUN otevřený všem, kdo rádi běhají a pomáhají. Akce proběhne v sobotu 26. května v jihomoravské Jedovnici,“ doplnila Křepelková. Výtěžek připadne ve prospěch dvou vážně nemocných dětí z Brna.


Komentovat článek: V Česku začala jarní sbírka na pomoc těžce…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné