Přejít na obsah

V jihlavské psychiatrické léčebně zaučují zdravotníky

zpět
18.10.2010
nemocnie, chodba
zvětšitnemocnie, chodbaZdroj: www.clarencesmithflooring.co.uk

nemocnie, chodba | Zdroj: www.clarencesmithflooring.co.uk

 

Zájem o zdravotnické praxe v Psychiatrické léčebně v Jihlavě ze strany středních, vyšších odborných škol a vysokých škol neustále narůstá.

Školy totiž chtějí nabídnout svým studentům i zkušenosti z oboru psychiatrie, který má oproti ostatním medicínským oborům svá specifika.

Začátky praxe jsou obrovským šokem

V letošním školním roce v jihlavské léčebně opět absolvují stáže desítky studentů z oborů zdravotnický asistent, všeobecná sestra a sociální pracovník.

„Začátky praxe na psychiatrii jsou pro mladé lidi zpočátku obrovským šokem. Fungování oddělení je postavené jinak, než na klasických odděleních v nemocnicích. Stážisté musí dodržovat přísné bezpečnostní předpisy a k pacientům mohou pouze v doprovodu kvalifikované sestry,“ popisuje základní odlišnosti praxe školáků na psychiatrii ředitelka léčebny Zdeňka Drlíková.

Studenti středních škol převážně z Vysočiny jsou v léčebně na krátkodobé čtrnáctihodinové praxi, kde se s prostředím blíže seznamují a v dalších fázích svého studia se sem někteří z nich opět vrací.

Studenti vyšších odborných škol a vysokoškoláci už mají program časově i obsahově náročnější. „Snažíme se studentům sestavit program na sto šedesát hodin tak, aby ve čtyřech týdnech vystřídali všechna oddělení a otestovali své schopnosti a psychickou odolnost v praxi.

Od přijímacího oddělení přes geriatrii, léčbu závislosti až po léčbu chronicky nemocných pacientů,“ vyjmenovává hlavní sestra Jana Flašková a dodává, že nejčastěji mají zájem o praxi studenti Jihočeské univerzity z Českých Budějovic.

Desítky studentů

Kromě středoškoláků stážují v Jihlavě také studenti psychologie z Masarykovy univerzity v Brně a Palackého univerzity v Olomouci, kteří zde ve spolupráci s odborníky pracují na svých vysokoškolských pracích.


Autoři

Jana Kodysová, Regionální deník

Komentovat článek: V jihlavské psychiatrické léčebně zaučují…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V jihlavské psychiatrické léčebně zaučují…

Komentáře

další 3 komentáře
dodatek šoky -zranˇování  | 18. 10. 2010 14:46

Neměla by i psychiatrie sledovat nové trendy. tedy minimálně zranˇující medicinu?

dotaz šoky z odlišného fungování  | 18. 10. 2010 14:41

A to je tak správné,šokovat osazenstvo a začínající personál nějakým zcela odlišným fungováním oddělení -péče o lidi?

Jiri Wicherek Ad  | 18. 10. 2010 09:32

„Začátky praxe na psychiatrii jsou pro mladé lidi zpočátku obrovským šokem" Hmmm a jak se ten sok projevuje? Doufam, ze pri zahajeni praxe středoškoláků a studentů psychologie z Masarykovy univerzity v Brně a Palackého univerzity v Olomouci je u Psychiatrické léčebny v Jihlavě přistaveno alespon nekolik vozidel ZS s kompletni posadkou. Co kdyby, ze?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné