V konkurzu na ředitele VFN zvítězil Horák

V konkurzu na ředitele Všeobecné fakultní nemocnice zvítězil zastupující ředitel a bývalý náměstek ředitele Pavel Horák. Ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi ho jmenoval do funkce ředitele. Horák byl jedním ze čtyř uchazečů o tuto funkci. Horák je lékař s ekonomickým vzděláním…

PRAHA –

V koncepci rozvoje nemocnice klade Horák na první místo ekonomiku. Nemocnice, která bývala v propadu a potřebovala finanční injekce od státu, nyní hospodaří vyrovnaně; jako jedna z mála fakultních nemocnic dokonce i s mírným přebytkem.

„Podařilo se to tvrdým omezením výdajů, včetně toho, že odborové organizace přistoupily na zmrazení mezd. Na druhé straně jsou zaměstnanci mzdově zainteresováni,“ sdělil svůj recept Horák v době, kdy podával přihlášku do konkurzu.

Vyjednáváním s pojišťovnami se podařilo Horákovi uzavřít výhodné smlouvy, takže místo strhávání záloh budou nemocnici peníze vracet.

DÁLE ČTĚTE:
Jak dál v hlavním městě?
Spor Součkové s Bendlem odnesl šéf nemocnice VFN
Lékaři nesouhlasí s důvodem odvolání Holcáta

Horák počítá s tím, že se počty lůžek upraví podle potřeb a koncepcí jednotlivých medicínských oborů. Změny plánuje i v řízení jednotlivých klinik.

Nemocnice by se mohla stát součástí většího komplexu, akademický senát první lékařské fakulty navrhuje, aby se spojily do jednoho celku univerzitní nemocnice Všeobecná fakultní nemocnice s Fakultní Thomayerovou nemocnicí a Fakultní nemocnicí Bulovka. Ministr tento záměr podporuje. Podle ekonomického experta Martina Kunšteka by sloučení přišlo na 40 miliard korun.

Všeobecná fakultní nemocnice by měla pokračovat ve své tradiční specializaci na interní obory, onkologii, kardiologii a léčení metabolických vad.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!