V Kroměřížské nemocnici vznikne prostor pro magnetickou rezonanci

magnetická rezonance, CT

V Kroměřížské nemocnici vznikne prostor pro vyšetření pomocí magnetické rezonance. Kraj, který je zřizovatelem nemocnice, postaví za 75 milionů korun pro tyto účely přístavbu k budově A, částečně opraví také východní křídlo tohoto objektu.

Novinářům to řekl hejtman Stanislav Mišák (ČSSD). Magnetická rezonance, která přesně zobrazuje dané části těla, dosud v nemocnici chybí.

„Prostory pro umístění diagnostických přístrojů musejí splňovat náročné požadavky na statiku objektu, stínění prostor a vnitřní klima pro bezpečný provoz přístrojů,“ uvedl hejtman. Diagnostická pracoviště je podle něj také nutné umístit blízko lůžkových oddělení, aby nebylo potřeba přemisťovat hospitalizované pacienty po areálu nemocnice, což by zvyšovalo náklady.

Přístroje včetně zázemí budou umístěny do nové přístavby, počítá se také s modernizací východního křídla budovy A, aby byla zajištěna přímá návaznost na pracoviště s přístrojem počítačové tomografie. V plánu je také demolice části budovy D. Investice bude hrazena z rozpočtu kraje, stavební práce by měly začít příští rok v srpnu, potrvají asi rok.

Nový počítačový tomograf má Kroměřížská nemocnice od letošního února. Díky přístroji za 14 milionů korun se výrazně urychlila a zlepšila diagnostika. Pořízení magnetické rezonance je již podle hejtmana schváleno.

Ohodnoťte tento článek!