V lese na Liberecku byly nalezeny zdravotní karty sportovců

Policisté v Hrádku nad Nisou řeší od sobotní noci případ porušení zákona na ochranu osobních údajů. Jeden z místních občanů totiž objevil v místním lese několik krabic se zdravotní dokumentací převážně pražských špičkových sportovců…

PRAHA – Informovala o tom TV Nova.

V krabicích bylo více než 500 zdravotních karet. Mezi nimi se objevila i známá jména, například bývalý fotbalový reprezentant a trenér Jozef Chovanec, kapitán extraligových hokejistů Sparty Praha Martin Chabada, nebo tenistka Denisa Chládková.

„Jsem z toho v šoku,“ řekl Chovanec. Právnička Dagmar Roupachová uvedla, že se jednoznačně jedná o trestný čin neoprávněného nakládání s osobními údaji.

Zdravotní karty obsahují informací, které podléhají lékařskému tajemství. Jsou tam podrobnosti o zraněních a operacích, které sportovci v minulosti prodělali, ale také jejich rodná čísla.

Nálezce dokumentace Jiří Hyan si nejprve myslel, že našel sběr, kterého se někdo zbavil. Jakmile zjistil, že jsou to zdravotní karty, zavolal policii.

Policie ani místní obyvatelé netuší, jak se karty do Hrádku nad Nisou dostaly. Je možné, že se jich mohli zbavit zloději, kteří zametali stopy z auta odcizeného sportovnímu lékaři.

Nálezem karet by se měl podle televize zabývat i Úřad na ochranu osobních údajů. Jeho představitelé se zatím k případu odmítají vyjádřit.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!