Přejít na obsah

V liberecké nemocnici mají nejvyšší mzdy

zpět
14.10.2010
peníze, peněženka
zvětšitpeníze, peněženkaZdroj: www.fam-dubbelman.net

peníze, peněženka | Zdroj: www.fam-dubbelman.net

 

Zdravotníci a lékaři v Krajské nemocnici v Liberci (KNL) jsou placeni asi nejlépe v České republice. Jejich průměrná mzda se pohybuje u sester okolo 30 tisíc korun a u lékařů kolem 64 tisíc korun.

KNL je přitom největší zaměstnavatel v Libereckém kraji. Pracuje v ní na dva tisíce zaměstnanců.

„Soutěžili jsme s nemocnicí Na Homolce v tom, kdo platí své zdravotníky vůbec nejlépe v České republice. V tuto chvíli předpokládám, že budeme na prvním místě,“ řekl novinářům ve středu generální ředitel KNL a předseda představenstva Luděk Nečesaný.

Jak upřesnil, od roku 2006 se platy zdravotních sester v krajské nemocnici zvýšily o téměř 12 tisíc korun. U lékařů za stejné období jde o téměř 25 tisíc korun.

„Průměrná mzda se počítá ve všech zdravotnických zařízeních stejně. Navíc u nás máme více zdravotních sester i lékařů, než kolik potřebujeme, takže nemusí tak často sloužit,“ podotkl Nečesaný.

Nemocnice, která je od roku 2007 akciovou společností, si vede velmi dobře i ekonomicky a za prvních devět měsíců roku vytvořila zisk ve výši okolo 65 miliónů korun.

Zhruba 40 miliónů nemocnice použila na odměny zaměstnanců a zbývající částku na investice. „Letos navíc z vlastních zdrojů uvolníme na investice částku okolo 100 miliónů korun,“ upřesnila ekonomická ředitelka KNL Miloslava Tanečková.

Nemocnice podle ní letos investuje celkem 150 miliónů korun do oprav a přístrojového vybavení. „Jedná se o investici do třetího kardiologického sálu, 60 miliónů korun, na niž jsme získali prostředky z evropských fondů. Patnáctiprocentní spoluúčast jsme ale uhradili ze svého,“ podotkl Nečesaný.

Jak k tomu dodal lékařský ředitel KNL Martin Zítek, je patrně liberecká nemocnice jedinou v zemi, která si na dofinancování evropských projektů vydělá sama a nepotřebuje pomoc ani od svých vlastníků nebo zřizovatelů.

„V případě ostatních nemocnic za ně většinou kofinancování evropských projektů zajišťují kraje nebo u fakultních nemocnic ministerstvo zdravotnictví,“ uzavřel Zítek.


Komentovat článek: V liberecké nemocnici mají nejvyšší mzdy

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V liberecké nemocnici mají nejvyšší mzdy

Komentáře

dalších 11 komentářů
emigrant nástupní plat  | 15. 10. 2010 08:03

nutne potrebujeme 2 internisty-ky, 30 km od Rozvadova, nast. plat 3.650 e - prace otrava, ale na zacatek dobry ....

Bushmills nevím kdo je pomateny  | 14. 10. 2010 19:31

Radkuv prispevek mi neprijde tak irelevantni. Totiz kdyby se nemocnicni doktori nehonili za vydelkem jako stachanovci a pracovali by jen dle zakona, tak by se projevil nedostatek lekaru a zvysil by se jim plat. Bohuzel se vsichni honi viz posledni pokus o revoltu v KV, ktery skoncil tim, ze si praci 2 lekaru rozebrali ostatni a dostali pridane mzdove prostredky techto dvou lekaru.... ( velke vitezstvi ) S vidinou nekolika korun navic budou pracovat klidne i 14 sluzeb ......Kdyby lekari pracovali dle zakona tak maji vyssi platy do 3 mesicu ... Ale bohuzel jednota lekarskeho stavu neni. A muj soukromy odhad je ze ke konci roku poda vypoved maximalne 300 doktoru ( mozna jen 30 ).. Prislibem bude ze se platy snizovat nebudou...a bude se to proklamovat jako velke vitezstvi lekarskeho stavu, protoze se platy nesnizily... Kdyby vsichni nyni na konci roku prestali slouzit a vydrzeli dva mesice smenny provoz, tak maji alespon 15 % pridano do 14 dni.. 30 % do 2 mesicu.... A pro Davida , až Vám budou děti říkat strejdo, tak je pozdě... a tvrdit, že vás někdo nutí k přesčasům je směšné..

mladá lékařka nástupní plat  | 14. 10. 2010 17:42

Jsem lékařka po škole a od září pracuji v Krajské nemocnici Liberec. Nástupní plat je 15 tisíc korun hrubého. Oficiální pracovní doba od 7 do 15.30, prakticky ale nejméně do 17 hodin. Nevzpomínám si přesně, ale jednou jsme to s kolegyní počítaly a vyšlo nám asi 40kč čistého na hodinu. Nevím, kde autor článku čerpal své informace.. Realita je bohužel poněkud jiná.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné