Přejít na obsah

V Mariánkách rozšíří chirurgii

zpět
12.1.2016
úraz, obvaz
zvětšitúraz, obvazZdroj: Shutterstock

úraz, obvaz | Zdroj: Shutterstock

 

Lékařská pohotovostní služba až do 21 hodin ve všední den i o víkendu by měla začít fungovat v nemocnici v Mariánských Lázních. Ta by měla sloužit nejen obyvatelům Mariánskolázeňska, ale také severního Tachovska. Shodli se na tom zástupci Karlovarského a Plzeňského kraje.

Pohotovost chybí v Mariánských Lázních už delší dobu. „Na Mariánskolázeňsku chybí dlouhodobě,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik. „Velmi proto oceňuji, že jsme našli shodu se zástupci Plzeňského kraje, kteří mají zájem o to, aby se portfolio služeb rozšířilo i pro občany Tachovska,“uvedls tím, že vstřícně se k tomuto závěru staví i majitel mariánskolázeňské nemocnice Jakub Zavoral.

Mariánskolázeňská nemocnice by se tak dočkala 1,2 milionu korun od Karlovarského kraje. „Představitelé Plzeňského kraje mají zájem zafinancovat stejnou částkou fungování chirurgické ambulance, která by ve všední dny i o víkendech byla otevřená do 21 hodin,“ informovala mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

„Považujeme předběžnou dohodu s Karlovarským krajem za velmi přínosnou, protože jednu třetinu pacientů v Mariánských Lázních tvoří občané z Tachovska,“ řekla členka Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková. „V minulém roce se Plzeňský kraj pokoušel vysoutěžit zajištění lékařské pohotovostní služby za 5,2 milionu korun. Nyní se naskytla příležitost službu zajistit s nižšími náklady na základě smlouvy s Karlovarským krajem,“ dodala s tím, že návrh musí odsouhlasit rada a zastupitelstvo obou krajů.

Pokud se tak stane, pohotovost v Mariánských Lázních bude fungovat od 1. března letošního roku.


Komentovat článek: V Mariánkách rozšíří chirurgii

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné