V Masarykově nemocnici leží dívka s otravou metylalkoholem

Nezletilá dívka s otravou metylalkoholem leží v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Její stav je velmi vážný, řekl ČTK mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Jde o první případ otravy metylalkoholem v Ústeckém kraji.

Nemocnice dívku přijala v neděli a nahlásila to ministerstvu zdravotnictví, které otravy eviduje. Případem se zabývá policie.

„Byl nasazen fomepizol. Její velmi vážný stav vyžaduje umístění na ARO,“ uvedl Vondra. Lék fomepizol při otravě metanolem funguje jako protijed. Vzhledem k tomu, že jde o dítě, nebude nemocnice uvádět podrobnější informace.

Dívka nejspíš vypila jedovatý alkohol někde na Děčínsku, neboť se případem zabývají děčínští policisté. „Případ je v šetření, čekáme na výsledky toxikologických rozborů, probíhají výslechy. Konečné výsledky testů bychom měli mít v úterý,“ uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Policisté se případem zabývají jednak kvůli metanolu, měli by ale prošetřit i to, zda nebyl porušen zákaz podávání alkoholu mladistvým.

Nejvíce otrav i úmrtí na otravu metanolem je v moravských krajích. Metanolová kauza vypukla loni v září, do konce loňského roku na otravu metanolem zemřelo 39 lidí. V kauze otráveného alkoholu je pro obecné ohrožení stíháno šest lidí. Policie ve věci stíhá přibližně sedm desítek lidí. Většina z nich byla obviněna z ohrožování zdraví závadnými potravinami.

Ohodnoťte tento článek!