Přejít na obsah

V Mostě stále chybí na dvě desítky lékařů

zpět
8.3.2010
lékaři, chodba, pohotovost, chirurgové
zvětšitlékaři, chodba, pohotovost, chirurgovéZdroj: surgicalhospitalists.com

lékaři, chodba, pohotovost, chirurgové | Zdroj: surgicalhospitalists.com

 

V mostecké nemocnici stále chybí na dvě desítky lékařů. Krajská zdravotní společnost, pod kterou mostecká nemocnice spadá, se od loňského roku snaží chybějící lékaře nalákat na stotisícový náborový příspěvkem.

Za pět měsíců se podařilo získat jen čtyři lékaře a s šesti dalšími se jedná. Těch domácích je kritický nedostatek. Na nabídku reagovali například lékaři z Afriky a Ukrajiny. „Všimla jsem si, že v nemocnici jsou lékaři z ciziny. Někteří neumějí ani pořádně česky,“ sdělila Mostečanka Emílie Němcová.

Kde jsou specialisté?

Nedostatek personálu se projevuje především v oborech intenzivní medicíny. Nemocnice poptává lékaře zejména na internu, ženské oddělení, dětské oddělení a oddělení radiodiagnostické.

„Náborový příspěvek, který je nabízen ve vyjmenovaných oborech, bude poskytnut podle míry splnění smluvních podmínek, a to v rozmezí 100 až 150 tisíc korun,“ sdělil Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, podle kterého v Mostě stále chybí 19 plně kvalifikovaných specialistů.

Situace v zaměstnanosti zdravotních sester je momentálně stabilizovaná ve všech pěti nemocnicích společnosti. Podle mluvčího péče o pacienty není a nebude ohrožena.

Krajská zdravotní v minulosti vyhlásila i stipendijní program pro studenty lékařských oborů. Student může získat až sedmdesát tisíc za akademický rok.

Musí ovšem podepsat, že po studiích bude v krajské nemocnici pracovat tři roky. Program přilákal necelých padesát zájemců.

Proč lékaři do Ústeckého kraje nechtějí?

„Finanční podmínky jsou přibližně ve všech regionech u nás v republice stejné a lékaři si mohou vybírat. Většina kolegů chce být v Praze, Plzni nebo Brně,“ řekl Deníku před časem praktický lékař RomanHouska.

Podle něj si nový lékaři vyberou raději jižní Čechy než Most, kde jsou za srovnatelný plat lepší životní podmínky. Za vyšší mzdou zdravotníci míří do Německa.


Klíčová slova

Autoři

Miroslava Huláková, Regionální deník

Komentovat článek: V Mostě stále chybí na dvě desítky lékařů

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V Mostě stále chybí na dvě desítky lékařů

Komentáře

další 3 komentáře
Lemmy Kilmister Nabídka  | 9. 03. 2010 08:26

Jak 50 ooo měsíčně?! Laciná d*vko. 100 000 minimálně, za ty paneláky, díry v zemi,vytěžený kopce a spoustu potomků přistěhovalců z Indie, s jejichž dětmi by tvoje děti chodili do školy. A k tomu apartmán zdarma na Hněvíně!

pepe.k Nabídka  | 8. 03. 2010 20:09

Na náborový příspěvěk vám, vážení modří a oranžoví soudruzi, /*S*E*R*U*/ ! Chci 50 000 měsíčně za základní pracovní dobu, služby max. 1 weekendový den a 3 všední/měsíc, tento svůj volný čas si cením na dalších 20 000 čistá ruka. FKSP a ostatní pseudobenefity si nechte od cesty. Berete ?? Já si to myslel, že ne.... Tak zase Dresden, no co, je to tam určitě hezčí než doma Mostu, svým novým Passatem to dojíždění zvládám v pohodě, a rodina si mě užije i tak. Váš Pepek

troublemaker chybí lékaři  | 8. 03. 2010 11:51

Co na tom, že chybí lékaři, hlavně, že vykazují 80 mil. Kč zisku. To je přece hlavní cíl a.s.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné