Přejít na obsah

V. Mýto vyhlásí soutěž na provoz dialýzy ve své nemocniční budově

zpět
27.3.2015
Dialýza
zvětšitDialýza
Autor: ZDN

Dialýza | Autor: ZDN

 

Vedení Vysokého Mýta chce pronajmout prázdné prostory v budově Vysokomýtské nemocnice pro zdravotnické účely. O nájem druhého patra projevila před časem zájem společnost B. Braun Avitum, která zde chtěla zřídit dialyzační středisko.

S využitím radnice souhlasí, o budoucím nájemci by ale měla rozhodnout soutěž, řekl novinářům místostarosta Roman Baťa (Patrioti pro Vysoké Mýto).

„Rada města odsouhlasila záměr vyhlásit výběrové řízení na provozování dialyzačního centra,“ uvedl Baťa. B. Braun Avitum o nájmu jednala zhruba rok. Potíž byla v tom, že si chtěla prostory pronajmout na 25 let, průtahy způsobilo i vyjednávání o podmínkách nájemní smlouvy.

„Nemocnice není schopna využít všechny prostory areálu. Určitě by jí to prospělo a podpořilo to její ekonomické fungování,“ řekl ČTK před časem starosta František Jiraský.

Vysokomýtská nemocnice slouží jako léčebna dlouhodobě nemocných a poskytuje také ambulantní zdravotní služby. Je specifická tím, že budova patří městu a organizaci zřizuje Pardubický kraj. Akutní lůžková péče byla v zařízení utlumena v roce 2004.


Komentovat článek: V. Mýto vyhlásí soutěž na provoz dialýzy ve své…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné