Přejít na obsah

V nemocnici se začne po více než čtyřech letech opět vařit

zpět
14.8.2010
strava, výživa, dieta, jídlo, zelenina, salát
zvětšitstrava, výživa, dieta, jídlo, zelenina, salátZdroj: www.hisofiahotel.com

strava, výživa, dieta, jídlo, zelenina, salát | Zdroj: www.hisofiahotel.com

 

Na třiačtyřicet milionů korun přijde rozsáhlá rekonstrukce stravovacího provozu v Kroměřížské nemocnici. Zahájena by měla být už na podzim.

„Nyní je strava pro nemocnici zajišťována dodavatelsky. Denně je přiváženo asi sto šedesát obědů pro zaměstnance a tři sta obědů pro pacienty. Zároveň s tím se také dováží asi čtyři sta studených svačin a večeří,“ řekla mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Po rekonstrukci složité dovážení stravy po více než čtyřech letech odpadne: v nemocnici se začne vařit. „Ve chvíli, kdy opět obnovíme provoz kuchyně, očekáváme, že se zlepší kvalita stravy jak pro pacienty, tak pro naše zaměstnance. Také očekáváme ekonomickou úsporu v řádech několika milionů korun ročně,“ podotkl ředitel zdravotnického zařízení Pavel Calábek.

Zhruba třiatřicet milionů z celkových nákladů uhradí Zlínský kraj, zbylých deset milionů, určených na technologii, doplatí nemocnice z vlastních zdrojů. „První etapa oprav, spočívající ve statickém zajištění stavebních konstrukcí celé budovy či úpravách sociálního zařízení a šaten pro personál kuchyně, by měla být ukončena do konce roku 2011,“ uzavřel ředitel.


Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: V nemocnici se začne po více než čtyřech letech…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné