V nemocnici Sušice opět funguje nepřetržitá chirurgická ambulance

Nemocnice Sušice

Nemocnice Sušice obnovila od 1. dubna po pětiměsíční pauze nepřetržitý provoz chirurgické ambulance. Městskou nemocnici provozuje na základě smlouvy soukromá společnost, nyní spadá pod skupinu Penta.

Provozovatel měl podle původní domluvy s městem udržet nepřetržitou pohotovost, od loňského listopadu ale kvůli nedostatku lékařů chirurgickou ambulanci otevřel jen ve všední dny od 7:00 do 15:30. Nyní díky penězům od sušické radnice nemocnice nepřetržitý provoz obnovila, informoval mluvčí nemocnice Pavel Pechoušek.

Sušické zastupitelstvo už dříve schválilo to, že přispěje na personální náklady na nepřetržitý provoz chirurgické ambulance. Letos by to radnici mělo stát kolem šesti milionů korun, město se pokusí zažádat o příspěvek Plzeňský kraj. Hejtmanství totiž kromě vlastních nemocnic, kterým doplácí na pokrytí jejich ztráty každoročně přes 200 milionů korun, přispělo letos deset milionů i soukromé nemocnici Privamed v Plzni.

V Sušici je nyní v chirurgické ambulanci lékař a zdravotní sestra 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. „Lékaři na chirurgické ambulanci budou poskytovat ambulantní péči pacientům s drobnými akutními chirurgickými onemocněními, jako jsou například poranění měkkých tkání, kostí, dále s bolestí břicha a dalšími stavy vyžadujícími vyšetření a ošetření chirurgem. I nadále budeme provádět převazy a ošetřovat různé kožní defekty, pečovat o pacienty se syndromem diabetické nohy,“ uvedl lékařský ředitel nemocnice Ondřej Beneš. Součástí ambulance je malý zákrokový sál na ošetření drobných poranění. Při běžném provozu chirurgické ambulance budou lékaři zajišťovat kontroly po operacích či po předchozím ošetření, převazy, odstranění stehů a další neakutní výkony.

V nemocnici je nadále v provozu nepřetržitá lékařská pohotovostní služba pro dětské i dospělé pacienty. Nepřetržitě zůstanou v provozu i podpůrné služby, jako je rentgen nebo laboratorní vyšetření.

Ohodnoťte tento článek!