Přejít na obsah

V nemocnici v Ostravě proběhne ministerská kontrola

zpět
20.3.2018
zvětšitZdroj: Pixabay

Zdroj: Pixabay

 

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě ještě letos začne několikaměsíční ministerská kontrola. Řekl to v rámci své návštěvy v Ústí nad Labem ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). V únoru odvolal ředitele nemocnice Svatopluka Němečka. Pověřený ředitel nemocnice Evžen Machytka nyní kontroluje všechny smlouvy a zakázky.

Policisté podle serveru seznamzpravy.cz prověřují, zda veřejné zakázky Fakultní nemocnice v Ostravě nedoprovázely úplatky. „Po odvolání ředitele Němečka přicházíme na různé podezřelé věci, vyvádění některých lukrativních oborů mimo nemocnici a podobně. Toto je jedna z dalších informací, která je poměrně závažná, ukazuje na to, že mohlo docházet ke korupci při veřejných zakázkách,“ uvedl Vojtěch.

Vyšetřování se podle zpravodajského webu dotýká také náměstka ředitele ostravské nemocnice. Ministr řekl, že zadal pověřenému řediteli věnovat se případu a vyvodit případně personální důsledky. „Jsem přesvědčený o tom, že dlouhodobě byly v nemocnici problémy,“ zdůraznil ministr, proto prý také odvolal Němečka.

Ministr odvolal Němečka na začátku února. Důvodem bylo podle něj manažerské selhání vedoucí k destabilizaci nemocnice, umělé navyšování hospodářského výsledku a střet zájmů, protože Němeček, bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD, působil i ve vedení nemocnice v Bohumíně. Němeček důvody označil za smyšlené.


Komentovat článek: V nemocnici v Ostravě proběhne ministerská…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné