V nemocnicích ošetřují i přes protest

Ilustrační foto

Jít, či nejít? Pokud kvůli ohlášenému protestu lékařů zvažujete, zda se dnes vypravíte k doktorovi do nemocnice, můžete bez obav vyrazit. Ošetření byste se měli na většině míst dočkat.

Protest zdravotníků, vyhlášený Českou lékařskou komorou (ČLK), bude spíše symbolický. Komora chce upozornit na údajně zhoršující se kvalitu a dostupnost zdravotnictví kvůli vládním reformám.

Nemocnice dnes ošetří v ambulancích přinejmenším neodkladné případy, většinou však nebude ambulantní provoz omezen vůbec. Operovat se bude jako jindy. „V nemocnicích se nedá očekávat žádná změna proti běžnému dni, pacienti se nemusejí obávat. Akce má být spíše mediálním upozorněním na problém, a péče v nemocnicích bude určitě stoprocentně zajištěna,“ uvedla šéfka Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Zavřely ale některé soukromé ordinace, pacienty většinou přeobjednaly. Pacienti s akutními problémy by u ordinací měli najít vzkaz, kde jinde jim neodkladnou péči poskytnou. ČLK vyhlásila dnešek Dnem zdraví lékařů. Vyzvala soukromé lékaře, aby zavřeli ordinace a šli na preventivní vyšetření ke svým kolegům, protože na to kvůli pracovní zátěži nemají čas.

Ohodnoťte tento článek!